Diploma -uitreiking Bedrijfsschool De tewaterlating en doop van de 818 pagina 8 WF-Nieuws De heren Rietveld en Blommers in de commandotoren. In totaal zijn bijna 120 metingen in dat weekeinde uitgevoerd, waarbij het meet programma in hoog tempo werd afgewerkt. Voor de mensen aan boord betekende iedere meting het gereed maken van het werktuig, eventueel voorverwarmen en inbedrijfstellen, aanbrengen van de belasting op het werktuig, meten en weer uitschakelen of de volgende erbij schakelen. Druk werk, dat ondersteund werd door lunchpakketten met melk, hoewel een ploeg verrast werd met kip en gebakken vis; een goed idee. Met deze weekeinde-activiteiten werd de 817 al aardig ingewoond; er stond zelfs een fiets op het dek geparkeerd bij het overvaren. R. Kersten/G. v. Zijl Terwijl u deze uitgave doorbladert zijn alle organisatorische maatregelen getroffen om bouwnummer 818 te laten opdrijven en op zaterdag 20 december zal de naamgeving plaatsvinden. Daartoe zal uit de Republic of China overkomen Admiraal Liu, Ho-Chien van de Republic of China Navy om de doop en de naamgeving persoonlijk bij te wonen terwijl zijn echtgenote de ceremonie zal verrichten. Wij kunnen u nu reeds meedelen dat na de naam geving van bouwnummer 817 in 'Sea-Dragon', de 818 'Sea-Tiger' zal worden genoemd. Van de officiële plechtigheid zullen wij u in het eerstvolgende nummer van het WF-Nieuws berichten. Zestig jaargangen diploma-uitreiking aan oud-leerlingen van de Bedrijfs school. En welk een variëteit aan gediplomeerden en aan inhoudelijke zaken betreffende dat diploma levert dat op! In 1926 waren het drie oud-leerlingen die het diploma van de Vereniging voor Leerlingopleiding in de Metaalindustrie ontvingen. In 1986 stonden 104 oud leerlingen in de kantine van de Bedrijfsschool om hun bewijs van vakmanschap in ontvangst te nemen. Natuurlijk ontstaat de behoefte om vergelijkingen te maken. Maar na enig filosoferen blijken die mogelijkheden tot vergelijking zo gecompliceerd wat betreft leerlingen, de inhoud van het leerpakket, de civiele waarde van het diploma, de toekomstverwachtingen en de arbeidsmarkt, dat we volstaan met de conclusie, dat de vooruitzichten voor de jong-volwassenen in de twee genoemde jaren zeker niet rooskleurig genoemd mogen worden. Niettemin is de hoop gerechtvaardigd, dat ook deze 104 leerlingen in de maatschappij hun mannetje zullen weten te staan. Het begin is er in ieder geval. Al deze leerlingen hebben hun plaats in de industrie ingenomen! Op vrijdagmiddag 7 november 1986 verwelkomde de heer Valk, chef Vorming Opleiding, niet alleen de te diplomeren jongeren, maar ook de heer Haga, hoofd Personeel en Organisatie, de heer Ploeg, algemeen Bedrijfsleider Nieuwbouw, de heer Roozendaal, hoofd Bedrijfsdienst en tal van andere leiding gevenden van Wilton-Fijenoord. Bovendien gaven de secretaris van de Ondernemingsraad, de heer Benner, en de Commissie Vorming Opleiding acte de présence. De chef van de Bedrijfsschool, de heer Van de Geer, reikte hierna op zijn specifieke wijze de diploma's en praktijkgetuigschriften uit van de S.O.M. - de Stichting Opleiding Metaal. Hierbij bleek hoe goed hij zijn leerlingen kent en wat er allemaal in twee jaren school tijd kan gebeuren. Een woord van dank, gesproken door de school-oudste Nico van Witzenburg namens de gediplomeerden en een slot woord van de chef Vorming Opleiding XTflMyUj, mm «ff

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 8