WF-Nieuws pagina 9 Mevr. A. G. M. van Hooft Administratrice Personeels Zaken Voordat ik hier op de werf kwam werken heb ik bij een aantal bedrijven van uiteenlopend karakter veel kantoorervaring opgedaan. In deze maanden hoop ik mijn M.E.A.O.-opleiding Bedrijfseconomie af te ronden. In mijn studiepakket neemt het deelvak Informatica een ruime plaats in. Het is reuze interessant om met de p.c. (personal computer) te 'spelen' en ik zie dit als een noodzakelijk attribuut om de kwaliteit van onze service-afdeling te behouden, zo niet te vergroten. Het woord service is hier op zijn plaats omdat het aantal vragen waarop de bedrijfsleiding dagelijks een antwoord wil hebben een vlotte en gedegen afhandeling vereist. Het gebruik van de p.c. zou onze afdeling nog een belangrijker voordeel geven. We zouden dan meer tijd kunnen besteden aan de relatie met de medewerkers van de onderneming die ons dikwijls als de vraagbaak beschouwen. 112 leerlingen rondden in 1986 hun opleiding af met het SOM-eindexamen, waarvan het praktijkgedeelte op de bedrijfsschool werd afgelegd; voor 109 leerlingen met gunstig resultaat. Van deze groep traden 9 scheeps- metaalbewerkers, 3 draaiers en 6 lassers in dienst van Wilton-Fijenoord. Zij werden geplaatst in produktie- afdelingen van de afdeling Reparatie. Vrijwel alle overige afgestudeerde leerlingen vonden zelf, of na bemidde ling door de bedrijfsschool en S.M.O.- Rijndelta, werk bij metaalbedrijven in de regio. Op 7 november vond de diploma uitreiking plaats. Overige activiteiten Ook dit jaar werden weer cursussen georganiseerd als Kraanbesturen, Algemene Inrichting Machinekamer, Sectiebouw, Uitgebreid Uitslaan en Afschrijven in de Scheepsbouw, Technisch Engels, Hydrauliek en Pneumatiek. Aan het einde van het schooljaar 1985-1986 werden deze cursussen met succes afgerond. In september zijn opnieuw cursussen gestart. Een aantal werknemers maakte gebruik van de mogelijkheid extern cursussen te volgen waarvoor de Wilton-Fijenoord studiekostenregeling gold. In de eerste helft van het verslagjaar werd een afronding gegeven aan de eerste fase van de managementcursus voor het leidinggevend personeel tot en met het niveau van projectbaas, die medio 1985 van start is gegaan. In deze cursus, die georganiseerd werd door het Adviesbureau voor Personeel- en Organisatiebeleid, Putman Cramer, kwam een aantal aspecten met betrekking tot het leidinggeven in het algemeen aan de orde. Het ligt in het voornemen in het najaar van 1987 een vervolg hieraan te geven, waarbij diverse functionarissen uit de onderneming een bepaald aandachts gebied vanuit hun deskundigheid zullen belichten, zoals de wijze waarop en hoe het overleg met de O.R. dient plaats te vinden, C.A.O.-interpretatie, toelichting van personeelsregelingen, ARBO- wetgeving en specifieke onderwerpen de afdeling betreffende. Op 24 september 1986 hebben 33 nieuw in dienst getreden medewerkers deelgenomen aan een speciaal voor hen georganiseerde introductie-bijeenkomst in de Kantine Kop Haven. Met een aantal korte inleidingen door W.F.-functio- narissen werd de kennismaking met het bedrijf vergemakkelijkt. Stagiaires Evenals voorgaande jaren werd aan in totaal 19 volontairs een stageplaats aangeboden, teneinde hun studie met succes te kunnen afronden. Het betrof hier 9 M.T.S.-leerlingen afd. Werktuigbouw, 2 M.T.S./Electrotechniek, 2 H.T.S./Werktuigbouw, 2 H.T.S./ Bedrijfskunde, 1 H.T.S./Scheepsbouw, 1 T.U./Scheepsbouw, 1 L.E.A.O. en 1 Sociale Academie. Tevens werd één buitenlandse student voor een bepaalde periode tewerk gesteld in het kader van The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (I.A.E.S.T.E.).

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 9