Ondernemingsraad pagina 13 sleepboten. Opmerkingen in de O.R.-vergadering over de bouwwijze vonden geen weerklank. Ook bij personeelsaanname wordt de O.R. niet als volwaardig beschouwd. Ik zie wel assistent-bedrijfsleiders in dienst treden maar bijvoorbeeld geen branders of tekenaars. Blijft over: de S.A.O.-toeslag welke het afgelopen jaar flink in discussie is geweest, met wisselend succes. Zijn de kwesties naar uw tevredenheid opgelost? Gedeeltelijk. De S.A.O.-toeslagen voor de laatste trappen werden pas gewijzigd doordat de vakbond werd ingeschakeld. Ik denk ook nog terug aan het kleinzielige gedoe met de S.A.O.-toeslag in de lasloods (toeslag per dag), de chaotische afbouw van de nachtploeg en de S.A.O.-toeslagen in de Dokloods. Hoe is uw contact met de achterban? Het contact is goed, dat merk je ook doordat veel mensen bij je komen met allerlei vragen of kleine problemen. Vindt u de achterban voldoende betrokken bij het Ondernemingsraadwerk? Ik vind de achterban onvoldoende betrokken bij het O.R.-werk. De W.F.-Brief komt wel met een beknopt verslag van de O.R. of Overlegvergaderingen maar soms wel twee maanden later. De actualiteit is er dan al af. Ook merk je aan de opstelling van het leidinggevend personeel weinig begrip voor het O.R.-werk. Waar moet volgens u het beleid van de O.R. in de toekomst voornamelijk op gericht zijn? Het stimuleren van werkgelegenheid. Ik begrijp dat dit makkelijker gezegd is dan gedaan, maar we moeten er wel bij de Directie op aan blijven dringen. Als er niet spoedig een order geboekt wordt, is het met de nieuwbouwafdeling gedaan. Men zou nu al een soort sociaal plan op moeten stellen voordat het te laat is. In de hoop dat we het nooit nodig zullen hebben. Verder zou het ARBO-werk nog meer aangepakt moeten worden o.a. door de achterban meer te laten weten waar men mee bezig is. Vervolgens denk ik aan het openbaar maken van O.R.-vergaderingen, bijv. door een aantal plaatsen te reserveren voor belangstellenden die dat vooraf melden. Dat kan het O.R.-werk stimuleren. De heer J. de Groot.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 13