Ondernemingsraad pagina 17 De zienswijze van de heer J. Hoogvorst over het O.R.-gebeuren in het verslagjaar Hoe heeft u het afgelopen verslagjaar In de O.R. ervaren? Het jaar 1986 heb ik in de O.R. ervaren als een regelmatig en stabiel jaar en wel in de zin van: doorgaan (waar mogelijk) een positief aandeel te hebben in het proces de positie van W.F. - na beëindiging van de surseance - verder te consolideren. Wat zijn de voor u belangrijkste zaken die in de O.R. aan de orde zijn geweest? .Al die zaken welke direct van invloed zijn op het voortbestaan van W.F. en daarmee de werkgelegenheid op langere termijn. Immers de ondernemingsleiding en de O.R. als vertegenwoordiger der werknemers, hebben een dominant gemeenschappelijk doel, namelijk overleven, waarbij in een complex proces inspanningen dienen te worden geleverd op drie fronten: - het verwerven van nieuwe opdrachten; - het onderhanden werk kwalitatief, tijdig en op efficiënte wijze uit te voeren; - de belangen van W.F. verdedigen ten opzichte van de Overheid en in overleg of samenwerkingsverbanden met andere werven of anderszins belanghebbenden. Iedere werknemer heeft aanknopingspunten om op zijn of haar plaats - hoe bescheiden ook - een bijdrage te leveren in genoemd proces. Als O.R.-lid heb je van tijd tot tijd contact met de Directie en een enkele keer met de Raad van Commissarissen en het is bemoedigend te constateren dat er sprake is van goede onderlinge verhoudingen, begrip en ook een zodanig goede en tijdige informatie, dat actuele processen op de voet volgbaar zijn en dat - in een sfeer van openheid - daarover met elkaar van gedachte wordt gewisseld. Indien de gemeenschappelijke inspanningen resultaten opleveren, is de juridische onderbouwing van W.F. zodanig, dat deze resultaten niet anders dan binnen de onderneming kunnen blijven, dus ten gunste van de werf en haar werknemers. Zijn de kwesties naar uw tevredenheid opgelost? Die vraag kan ik - in redelijkheid - bevestigend beantwoorden. Hoe is uw contact met de achterban? Hoewel ik candidaat ben gesteld door de vakorganisatie MHP-Metalektro en De heer J. Hoogvorst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 17