Ondernemingsraad pagina 18 gekozen als O.R.-lid, beschouw ik alle werknemers van W.F. als achterban. Ik denk en werk niet vanuit een optiek van onderscheid naar politieke kleur of functiegroep, doch als representant van W.F.-werknemers en beoordeel ik inhoudelijk de onderwerpelijke zaken in de O.R. Vindt u de achterban voldoende betrokken bij het Ondernemingsraadwerk? De achterban wordt betrokken en geïnformeerd over het O.R.-werk en zaken die actueel aan de orde zijn door middel van publicatie-borden, officiële mededelingen en ook het ondernemingsraadverslag. Daarnaast kan, indien individuen of groepen voor bepaalde zaken belangstelling hebben, altijd en volledig nadere informatie (inclusief achtergronden) worden verstrekt. In de praktijk blijkt dat men doorgaans slechts belangstelling heeft voor de resultaten van het O.R.-werk, zulks tegen de achtergrond van de privé-betrokkenheid. Waar moet volgens u het beleid van de O.R. in de toekomst voornamelijk op gericht zijn? Ik ben van mening dat, gegeven de tijd en ook de situatie in de komende jaren, het huidige beleid moet worden voortgezet, omdat het effectief is gebleken en de kans vergroot de crisis in de scheepsbouw en scheepsreparatie door Wilton-Fijenoord te doen overleven. Ervaringen en indrukken over het O.R.-gebeuren in het verslagjaar weergegeven door de heer D. Benner Hoe heeft u het afgelopen verslagjaar in de O.R. ervaren? Voor W.F.-begrippen is het een rustig en evenwichtig jaar geweest. Hoewel de dingen niet zo snel gaan, zeker niet in een bedrijf waar alle zeilen bijgezet moesten worden om het hoofd boven water te houden, is er toch het een en ander bereikt. Echt ontevreden ben ik niet. Het is in deze tijd al een verdienste om te behouden watje hebt, maar desalniettemin hebben we toch op gebied van Veiligheid, Gezondheid en Welzijn, kleedlokaal- en kantinefaciliteiten en ik denk ook medezeggenschap, enige vooruitgang geboekt. Wat zijn de voor u belangrijkste zaken die in de O.R. aan de orde zijn geweest? De belangrijkste zaak is en blijft uiteraard de werkgelegenheid. Dus de werving van opdrachten voor zowel de nieuwbouw als de reparatie. Zelf kunnen we deze orders niet binnen halen, maar we kunnen natuurlijk wel flink de druk op de ketel houden. Daarnaast zijn er andere zaken erg belangrijk. Bekijk bijvoorbeeld de uitbetaling van de S.A.O.-toeslagen, daarbij moetje voortdurend de vinger aan de pols houden. Het toezien op naleving van de C.A.O. en Personeelsregelingen, een stuk individuele belangenbehartiging dus, moet een van de belangrijkste taken van de De heer D. Benner.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 18