Ondernemingsraad pagina 19 Ondernemingsraad blijven. Als de mensen problemen hebben moeten ze op iemand terug kunnen vallen. Maar ook de veiligheid en de arbeidsomstandigheden zijn niet minder belangrijk. Zijn de kwesties naar uw tevredenheid opgelost? Beslist niet allemaal. Voor wat betreft de werkgelegenheid hebben we een forse concurrentie te duchten vanuit het buitenland waar hoge subsidies door de overheid worden verleend. Als je nagaat dat alleen al de grote verbouwingen in het buitenland worden verricht door die subsidies dan blijft het roeien tegen de stroom op terwijl onze positie qua kwaliteit, productiviteit en kostprijs vast niet slechter is. Zoals gezegd: de individuele belangenbehartiging blijft en ook met de verbetering van de arbeidsomstandigheden zijn we er nog lang niet. De bedoeling is om in de toekomst de arbeidsomstandigheden per afdeling te onderzoeken. Vindt u de achterban voldoende betrokken bij het Ondernemingsraadwerk? Het contact met de achterban is goed. Belangrijk is dat je weet wat er bij de mensen in het bedrijf en in de diverse afdelingen leeft en luistert naar de mening die men heeft over bepaalde kwesties. Ook moeten de mensen weten watje mogelijkheden zijn als O.R.-lid, eerlijk vertellen wat kan en wat niet haalbaar is. Vooral geen verwachtingen wekken die niet te vervullen zijn. Voor mij is bij alle zaken die in het overleg aan de orde komen belangrijk wat de achterban ervan denkt, ervan vindt en of het in het belang is van de werknemers. Dat vertrouwen heb je en het moet dan ook voorop staan, anders maak je fouten. Vindt u de achterban voldoende betrokken bij het Ondernemingsraadwerk? Ja, de werknemers zijn redelijk betrokken, maar we moeten zorgen dat zij wat beter worden geïnformeerd over hoe de dingen tot stand komen. Ook de invloed op deze processen moet groter worden via bepaalde inspraakprocedures of bijv. bij belangrijke aangelegenheden personeelsvergaderingen in bedrijfstijd. Een handicap is ook dat bepaalde toch grote afdelingen niet vertegenwoordigd zijn in de Ondernemingsraad. Dat maakt de informatie over en weer er niet gemakkelijker op. De verhouding in vertegenwoordiging in de Ondernemingsraad tussen Reparatie en Nieuwbouw is wat scheefgegroeid. Dat is jammer. Waar moet volgens u het beleid van de O.R. in de toekomst voornamelijk op gericht zijn? Vooral op het behoud van werkgelegenheid en de daaraan verbonden arbeidsplaatsen bij Wilton-Fijenoord. Maar het streven naar betere arbeidsvoor waarden en arbeidsomstandigheden mag er niet minder om worden. Verder vind ik het opleiden van jongere vakmensen en om-, her- en bijscholing belangrijk om te voorkomen dat de kennis verloren gaat en voor de instandhouding van de werk gelegenheid.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 19