Overzicht van de besprekingen van het Dagelijks Bestuur van de Ondernemingsraad met de Directie Ondernemingsraad pagina 5 Beleid van de Het beleid van de Ondernemingsraad is in principe ongewijzigd. Ondernemingsraad Individuele belangenbehartiging, verbeteren van arbeidsvoorwaarden en arbeids omstandigheden houden voortdurend de aandacht. Maar de werkgelegenheid - afhankelijk van een steeds slechter wordende reparatie- en nieuwbouwmarkt, waarin het steeds moeilijker wordt om orders te verwerven - krijgt de hoogste prioriteit. Het gaat immers om 1.600 arbeidsplaatsen. Voor Directie en Ondernemingsraad is het een gezamenlijk streven om deze arbeidsplaatsen te behouden en alle nog in dienst zijnde werknemers een perspectief voor de toekomst te bieden. Ten koste van wat en tot welke prijs? Dit is mede afhankelijk van de kracht die de Ondernemingsraad in het overleg kan ontwikkelen en de steun van haar achterban. In 1986 had het Dagelijks Bestuur van de O.R. 20 maal een gesprek met de Directie. Vast onderwerp van gesprek was de werkgelegenheid. Werving van opdrachten voor de Nieuwbouw en Reparatie. Andere onderwerpen van gesprek waren: - Hoogte betaling van S.A.O.-toeslagen - Voorstel stage-beleid Bedrijfsschoolleerlingen - Evaluatie over afspraken t.a.v. verstrekking overalls - Functiegroepverhogingen C.A.O.-personeel - Ziekengeldberekening in geval van ploegentoeslag - Verloop personeelsbestand - Gereedschap Doklood-Oost - Vacatures als gevolg van de tweede E-VUM - Ingeleende Joegoslavische kotteraars in de Machinefabriek - Overlegvergaderingen - Functie-indeling lassers - Behandeling klacht over indeling functiegroep - Overwerk vergunning Reparatie - Toeslag na-nachtdienst - Samenwerking K.M.S./R.D.M./W.F. - Opdracht drie sleepboten voor de afdeling Nieuwbouw - Bezettingsgegevens - Uitkering 'ineens' volgens personeelsregeling uitbetalen bij vervroegd uittreden - Overwerk - Afbouwregeling nachttoeslag - Overwerkvergunning Nieuwbouw-Montage - Stand van zaken I.S.F./S.A.O. (Integraal Systeem van Functiewaardering/Systeem voor Arbeidsomstandigheden - Maaltijden bij overwerk - Informatie over belangrijke investeringen - Regeling proeftochten - Winstdelingsregeling - Overzicht SUM-candidaten - Verzoek tot wijziging t.a.v. de diensttijd voor jubileumviering - Wijziging nachtdienst bij afdeling Nieuwbouw-Montage - Verontreiniging aantal auto's als gevolg van verfspuiten - Tijdelijke contracten - Aanname Bedrijfsschoolleerlingen - Overwerkvergunning voor de bouw van de sleepboten - Schoonmaakbedrijf 'Basita' - Gebruikmaken van adviseurs (ex-werknemers) - Geldigheid schriftelijke waarschuwing - Verzoek van BRN tot verhoging koffieprijs - Wijziging groepsvervoer - Opleiding hakken en branden - Afscheid SUM-ers - Samenstelling Ondernemingsraad - Informatieverstrekking (W.F.-Brief, bekendmakingen, e.d.) in de Bedrijfsschool - Interne opleiding pijpfitter (dun werk) - Waarneming toezichthoudende functies - Medewerking ministerie t.a.v. marinewerk

Wilton Fijenoord Nieuws | 1986 | | pagina 5