Nieuwe bewegwijzering voor Rotterdamse haven rk Vlaardirtgen Hoek van Holland [Havens 700-1000 "X$r- A20 yjr: edarrHNoord otterdam Andere Havens pagina 10 WF-Nieuws gezegd worden dat Teun zich altijd zeer soepel heeft opgesteld, ook tegenover andere wel of niet georganiseerden en andersdenkenden. Door zijn welbespraaktheid is hij in de jaren uitgegroeid tot de officieuze woordvoerder van de CNV-fractie in de O.R. De heer Kuijpers heeft vele functies bekleed binnen- en buiten de werf. Een ervan noemen we hier, t.w. lid van de Redactiecommissie van het WF-Nieuws. De directeur B. J. A. Sluis, bedankte Teun Kuijpers in de laatste gehouden O.R.-zitting van 19 februari voor zijn onvermoeibare inbreng. De redactie sluit zich hier gaarne bij aan. Het ga je goed Teun! In de Ondernemingsraadvergadering van 19 maart jl. is de voorzittersrol van de heer A. J. Etman (links op de foto) overgegaan in handen van de heer H. Zagwijn. Tijdens deze vergadering heeft de heer B. J. A. Sluis afscheid genomen van de heerT. Kuijpers. Naast waarderende woorden over handigde de heer Sluis enkele cadeaus ter herinnering aan zijn langdurige O.R.-lidmaatschap. Afgelopen maand zijn in Rotterdam en omgeving nieuwe ANWB-borden geplaatst. Behalve de vertrouwde plaatsnamen en richtingaanduidingen staat er nu een extra aanduiding bij: Havens (gevolgd door een serie nummers). Met deze bewegwijzering kunnen chauffeurs moeiteloos iedere bestemming in het havengebied vinden. Maar hoe werkt het precies? Tientallen havens Het probleem is, dat er in Rotterdam in feite niet één haven is, maar dat er enige tientallen zijn, verspreid over een gebied van zo'n veertig kilometer. Om in een dergelijke situatie plaatsen en bedrijven gemakkelijker vindbaar te maken - ook voor buitenlandse chauffeurs - kun je niet om een nummersysteem heen. New York, Marseille, Londen, Hamburg en Antwerpen zijn Rotterdam voorgegaan. Het Rotterdamse systeem bestaat uit drie delen: de bewegwijzering van de aanvoerwegen, de nummering van de bedrijven en de bedrijfsterreinen, en de nummering van de oevers. Er zijn ook drie soorten borden: witte voor de wegen, witte met een blauwe bies voor de bedrijven en gele voor de oevers. Allemaal met zwarte letters en cijfers erop. De eerste borden ziet u al op de autosnelwegen in de omgeving van Rotterdam. Aan de bedrijven in het havengebied is gevraagd borden te plaatsen aan de wegkant van hun terreinen: op toegangspoorten, hekken of loodsen. Ruim 550 bedrijven doen daaraan mee. Op weg naar de havens De havenbewegwijzering begint op de autosnelwegen in de omgeving van de Rotterdamse haven. Daar hangen borden met het woord 'Havens' gevolgd door een serie nummers. De haven bewegwijzering is zoveel mogelijk opgenomen in de bestaande beweg wijzering. Chauffeurs die de aanwijzingen op de borden volgen, kunnen - zonder kennis van het gebied - langs de snelste weg in het gewenste haven- en industriegebied komen, waar de bedrijfsborden hen verder leiden. Voor informatie aan de chauffeurs over de havennummering zijn bij tankstations en op parkeerplaatsen langs de autosnelwegen naar Rotterdam acht informatiepunten ingericht. Daar is een kaart van het havengebied en een alfabetische lijst van de deelnemende bedrijven met hun havennummer te vinden. Dezelfde informatie is in het Nederlands, Duits, Engels, Frans en Spaans vermeld in een folder die op grote schaal via de havenbedrijven en vervoersorganisaties en bij de grenzen onder de vrachtwagenchauffeurs wordt verspreid. Vanaf het water De haventerreinen zijn ook aan de waterzijde genummerd. Op kaden, glooiingen, taluds en steigers heeft het Gemeentelijk Havenbedrijf van Rotterdam gele borden met zwarte nummers laten plaatsen. Aan de hand daarvan kunnen binnenvaartschippers, slepers, loodsen, havendienst en andere dienstverleners een bepaalde ligplaats vinden. Onze onderneming heeft in het kader van deze nummering het havennummer 550 gekregen. Binnen zeer korte tijd zult u dit nummer 550 aan de poort en aan de kaden bevestigd zien.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 10