Proeftocht WF-Nieuws pagina 2 WF-Nieuws Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk afd. V 0, tel. 3332 Redactieleden: B. J. Haga afd. P 0 R. Körleyen afd. Lassers T. Kuijpers afd. Techn. Dienst J. H. Meerwaldt afd. Reparatie G. Zeilstra afd. Hout/Alu. G. van Zijl afd. Nieuwbouw Medewerker: F. W. Dingjan Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 1 juni 1987 De proefvaart van de eerste sleepboot is met succes uitgevoerd in het vaarwater van Oude Maas, Dordtse Kil en het Haringvliet. De foto toont u de BIMA I bij de Haringvlietbrug. Als u dit leest, hoopt de afdeling Nieuwbouw dat ook de twee zustersleepboten met goed gevolg het test- en proefvaartprogramma hebben afgewerkt. Dat het gezegde 'Met passen en meten wordt de meeste tijd versleten' nog steeds opgeld doet, wordt op deze avond maar al te duidelijk. Maar het weer blijft prima en het wat nevelig zicht geeft met de krachtige schijnwerpers van de bokken een mysterieuze kleur aan dit werkobject. Tegen elf uur 's avonds wordt het sein 'hijsen' gegeven. Met veel gekraak van de houten balkjes die op een aantal plaatsen zijn aangebracht tussen schip en stroppen, maakt de sleepboot zich heel langzaam los van de transport wagens. Als de boot ongeveer 1 meter boven de wagens hangt, wordt ogen blikkelijk de transportwagen met zijn 192 wielen eronder uit getrokken om onder de tweede sleepboot in de lasloods te worden gereden. Inmiddels werken de kapiteins van de bokken eendrachtig samen om zo te manoeuvreren, dat de sleepboot naast de kade in het water kan worden geplaatst. Tergend langzaam zakt de boot in de richting van de waterspiegel, raakt deze aan en doorbreekt het oppervlak. Met een gevoel van blijde opluchting kijkt de bedrijfsleiding naar het vastmaken van een Smit-Tak- sleepboot aan de nieuwe boot om haar naar ligplaats 33 te slepen. 's Zaterdags is er nog een ochtend voorstelling met sleepboot nummer twee en om het spektakel te completeren is er een matinee met sleepboot nummer drie. Bij deze 'uitrol' mag niet onvermeld blijven, dat baas Gerrit van der Ploeg bij het verlaten van de lasloods, op de truck sprong en met zijn hand op de claxon voor het nodige feestelijke geloei zorgde. Onder het toeziend oog van de heer Ploeg, algemeen bedrijfsleider Nieuwbouw, heeft het Nieuwbouw-team, samen met het team van Smit-Tak, deze operatie met succes uitgevoerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 2