Doop van bouwnummer 'Sea Tiger' WF-Nieuws pagina 3 De heer Sluis was bijzonder verheugd over de aanwezigheid van zowel Admiraal Liu en zijn echtgenote, als van andere Taiwanese gasten. Bovendien heette directeur Sluis bij de Nederlandse gasten bijzonder welkom de parlementariërs mevrouw Rempt en mevrouw Van Heemskerk en betreurde duidelijk de afwezigheid van hun mannelijke collega's van zowel de regeringspartijen als die van de oppositie. Met spijt vervolgde de heer Sluis, volhardt de regering in haar weigering om een exportvergunning te geven voor de vervolgopdracht van nog eens vier onderzeeboten van de 'Sea Dragon'- klasse. Dit betekent, dat Wilton-Fijenoord een order mist ter waarde van twee miljard gulden en een gegarandeerde hoeveelheid werk van 3600 manjaren. Niettemin is er ook blijdschap in onze gelederen, verheugd als WF is met de opdracht voor de twee patrouilleboten bestemd voor de Taiwanese douane. Naast het bestaande werk aan de twee onderzeeboten en drie sleepboten voor Indonesië is de afd. Nieuwbouw hiermee in 1987 vrijwel volledig bezet. Mevrouw Liu ontving aan het einde van de toespraak de schaar waarmee zij het lint van de champagnefles doorknipte en een geschenk om zich deze belangrijke gebeurtenis blijvend te herinneren. Hierna sprak de opperbevelhebber van de Republic of China Navy, Admiraal Liu. Hij onderstreepte nogmaals de uitstekende betrekkingen die zijn admiraliteit met de werf onderhoudt en sprak het volle vertrouwen uit over de oplevering van beide onderzeeboten. Tevens hield Admiraal Liu zijn aandachtige luisteraars voor, dat de wens van de vervolgopdracht van vier onderzeeboten nog steeds bestaat. De Republic of China Navy is bereid deze opdracht aan onze werf te verlenen, mits Nederland een export vergunning wil afgeven. Zaterdag, 20 december 1986 Buiten naargeestig winterweer met een temperatuur van rond de 0 °C. Binnen in de dokloods Oost een plezierige stemming in een aantrekkelijke werktemperatuur. Een stemming die langzaam verhoogd werd door de komst van circa 300 WF-employées met hun introducé en door de vertrouwde klanken van onze eigen werf-harmonie. Om even elf uur arriveerden de ere-gasten, begeleid door onze directie leden en hun echtgenotes. De doopster, mevrouw Liu, haar echtgenoot, admiraal Liu, de opperbevelhebber van de Marine van Taiwan/Republic of China en andere Taiwanese gasten groepeerden zich rond het doop'vont' op de tribune, waar zich ook vele gasten van de directie hadden opgesteld. De heer Sluis verwelkomde zijn gasten en nodigde mevrouw Liu uit om bouw nummer 818 te dopen. Mevrouw Liu slaagde daarin voortreffelijk en onthulde daarbij de naam van de onderzeeboot 'Sea Tiger' in het sprankelend schuim van champagne. De Wilton-Fijenoord Harmonie speelde hierna het volkslied van de Republic of China. Na de laatste accoorden barstte er een knallend vuurwerk los in de nok van deze 30 meter hoge en ruim 215 meter lange dokloods, die door deze volumineuze afmetingen voor een extra effect zorgdroeg. Onder de tonen van de Harmonie konden de WF'ers zich tegoed doen aan koffie en andere verfrissingen en een keurig verzorgde 'hap', die geserveerd werd vanuit een zestal opgestelde kraampjes. Het doopgezelschap werd in de Kantine Hoofdkantoor onthaald op verfrissingen en de officiële toespraken van de heer Sluis en Admiraal Liu.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 3