Koningin Beatrix August Thyssen Bulkvoltri WF-Nieuws pagina 5 Deze Hoek van Holland-Harwich passagiersveerboot, sinds haar oplevering vorig jaar door de werf Van der Giessen-De Noord al een bekende aan onze werf, kwam dit jaar voor haar jaarlijkse dokking en voor garantiewerk bij ons in dok. Hoewel het meeste werk bestond uit garantiewerk van anderen, moest onze projektleider wel alles in goede banen leiden opdat het schip op schema weer kon vertrekken. 'JAPANA' kopen en terugbouwen tot bulkcarrier zoals oorspronkelijk gebouwd. Hoeveel kost dat en hoe lang doen jullie erover?' Een van onze begroters direct er naar toe, 4 december inspecteren en nog net op tijd thuis voor het vieren van Sinterklaasavond; daarna koortsachtig rekenen, tekeningen bestuderen en de offerte kon een paar dagen later worden ingediend. Onze marketing-manager de heer König ging op 24 december even naar Genua heen en weer om de offerte te Deze 75.440 dwt OBO carrier deed het aloude gebed van de scheeps- reparateur in vervulling gaan, t.w. 'Heer, bescherm de schepen en hen die er op varen tegen de gevaren van de zee, maar als er iets moet gebeuren, laat het dan voor onze deur gebeuren'. Welnu, het gebeurde voor onze deur, nl. in de Scheldemond. Een aanvaring tussen de 'August Thyssen' en de 'Olympic Dream'. U herinnert zich de televisiebeelden nog wel van de brandende tanker 'Olympic Dream'. En deze schade aan de 'August Thyssen' was de werkelijkheid geworden droom van een scheeps- reparateur. Door de werf werd 40 ton staal in de boeg vervangen. bespreken met de nieuwe eigenaars en na zware onderhandelingen konden we het schip op 5 januari 1987 onze haven zien binnenvaren. Al snel werd het iedereen duidelijk dat we een groot karwei hadden gevangen, waaraan een grote reparatieploeg de maanden januari en februari haar handen vol had. Op 4 maart verliet een herboren BULKVOLTRI onze werf. G. Bart Dit schip lag sinds juni 1986 als m.s. 'JAPANA' opgelegd in het zuid Noorse Lyngdalfjord en was te koop. In 1981 is het in Korea zeer ingrijpend omgebouwd van bulkcarrier tot auto-transportschip met wegneembare autodekken, geschikt voor vervoer van auto's op de heenreis en na wegnemen en opbergen van autodekken en toebehoren, geschikt voor het vervoer van graan op de terugreis. Op 3 december 1986 kwam er een telex binnen van een Italiaanse klant met als strekking: 'stuur onmiddellijk een begroter naar Noorwegen, we willen de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 5