Afscheid gepensioneerde werknemers Onderzeeboot-simulator pagina 8 WF-Nieuws Op vrijdag 6 maart jl. werd in de kantine van het hoofdkantoor afscheid genomen van 89 personen die in 1986 de onder neming hebben verlaten wegens het bereiken van de pensioen- of SUM-gerechtigde leeftijd. Directeur T. T. Jonker verwelkomde mede namens zijn collega-directeur B. J. A. Sluis deze oud werknemers, al of niet vergezeld van hun partner, afgevaardigden van de OR en leden van de bedrijfsleiding van de werf. In zijn speech memoreerde de heer Jonker de ontwikkelingen sedert 1983, het jaar waarin het bedrijf de moeilijkste periode uit haar historie doormaakte. Medio 1984 werd uiteindelijk de slag om het voortbestaan van Wilton-Fijenoord gewonnen. Het gevolg hiervan is onder meer geweest dat 322 personen de afgelopen jaren toch gebruik hebben kunnen maken van de SUM-regeling. Vanuit die optiek gezien, kunnen wij dan ook heden spreken van een blijde dag. De heer Jonker vervolgde zijn toespraak met de mededeling, dat het boekjaar 1986, waarin degenen van wie thans afscheid wordt genomen nog een positieve bijdrage hebben geleverd, winstgevend werd afgesloten. De afdeling Reparatie leverde een positieve cash flow op en de afdeling Nieuwbouw maakte winst. Als men bedenkt dat het eigen vermogen van Wilton-Fijenoord bij de verzelfstandiging in 1984 tot nul was gereduceerd, is het dan ook met gepaste trots thans te kunnen mededelen dat het eigen vermogen in de afgelopen 2'/2jaar tot f 28 miljoen is gegroeid. Waarlijk een goede stap in de richting van het voortbestaan van Wilton- Fijenoord, zo besloot de heer Jonker zijn boeiend betoog. Na de persoonlijke wensen van directie en bedrijfsleiding voor een goede gezondheid bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. In maart 1986 heeft de redactie u geïnformeerd over de constructie en de ontwikkeling van de onderzeeboot simulator, of in goed Nederlands 'de onderzeeboot-vaarnabootser'. Gebouwd als gezamenlijk produkt van TNO/IWECO en WF, is deze simulator nu in bedrijf bij de bemanningen van de Sea-Tiger en de Sea-Dragon, die hier een intensief gebruik van maken. Medio februari werd de simulator officieel overgedragen aan Wilton- Fijenoord, die op haar beurt deze vaarnabootser t.z.t. in Taiwan zal overdragen aan de opdrachtgevers, t.w. de Republiek of China Navy. Op de foto van de officiële overdracht ziet u de directies van TNO/IWECO, WF en de heren Ploeg, Van Zijl en 't Riet van de afd. Nieuwbouw.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 8