O.R. Mini-conferentie pagina 10 WF-Nieuws verschillende duiken meemaakt naar 50 en 100 meter diepte en proefje de sfeer die daarbij zo aan boord heerst. Boven dien is de conclusie van zo'n bezoek, dat het enige dat de mensen redelijker wijze kunnen doen is werken en nog eens werken, soms wel meer dan 12 uur per dag. Immers, privacy is iets wat aan boord niet voorkomt. Om het eentonige leven wat te door breken zijn er allerlei aktiviteiten zoals: Het uitgeven van een scheepskrant met het beperkte nieuws dat via de radio binnenkomt, waarvan stukken in het Chinees vertaald worden. De krant kent ook de strip Jan, Jans en de kinderen. Het organiseren van een Bingo die weken duurt omdat er elke avond maar vijf nummers uitgedraaid worden. Na een week was de derde prijs er pas uit! Op gezette tijden drinkt men een colaatje (brr), want de boot staat wat je noemt droog. En last but not least draait de video iedere dag 3 hoofdfilms met soms schaars geklede dames. Wie ik verder aantrof was de dominee, ook al bijzonder, een echte, een onder zeeboot-dominee, zo eentje die met goede en minder goede dingen mee kon doen en die af en toe in een gesprek een beetje verscholen getuigde van datgene waarvoor hij aan boord was. Via het inmiddels beroemde en beruchte trapje in de motorvlet terug naar de 'Poseidon' na een rustig tochtje over de eindeloze vlakten van het Skagerrak. Ik nuttigde nog een kopstoot om de Cola weg te spoelen, en dacht er nog een beetje aan terug en plots kwam weer die grote waardering bij mij op voor al die mensen aan boord van de sigaar, niemand uitgezonderd. Zij trekken voor ons de kar en wisten dit jaar van Pasen noch Pinksteren, maar maken ons aller werk met succes af. Dit geldt ook voor het thuisfront, de begeleiding die de boot soms 7 dagen in de week krijgt en voor de ploegen die het schip zo snel mogelijk zeeklaar- maken tijdens de onderhoudsbeurten aan de werf. Tevreden en voldaan vloog ik Pinkster zaterdag weer naar huis. Met goede begeleiding, u raadt het al, de dominee. Mijn vrouw was daar zeer tevreden over, want je weet het maar nooit in wonderful Kopenhagen. G. van Zijl Gilze-Rijen - 4 juni 1987 In één van de vergaderzalen van het Motel Gilze-Rijen opende de heer B. J. A. Sluis de mini-conferentie van de Ondernemingsraad om 15.00 uur. Naast hem aan de tafel had zijn collega-direc teur, de heerT. T. Jonker plaats genomen en het hoofd van de afd. Personeel en Organisatie, de heer B. J. Haga. Aan de drie andere zijden van de vergadertafel de O.R.-leden, door aandachtige studie van het Jaarverslag 1986 goed voorbereid om de nog even tueel ontbrekende informatie te verkrijgen van de directie. Na een kort overzicht van de heer Jonker over die jaarcijfers werden de O.R.-leden uit genodigd hun vragen te stellen. Uit de diverse vragen bleek duidelijk, dat de O.R.-leden hun huiswerk goed gedaan hadden. De directie wist van de hoed en 'Launching a fleet of ships' te vertonen. Mede naar aanleiding van de getoonde beelden, de regionale marktverhou dingen in de scheepsnieuwbouw en de huidige situatie, ontstond er wederom een serie gesprekken. Deze spontane gespreksronde werd echter afgebroken toen de echtgenotes van de directie en de O.R.-leden in het Motel arriveerden. De dames waren uitgenodigd door de directie om tijdens het diner getuige te zijn van het officiële afscheid, dat de directie zou nemen van de voorzitter van de Ondernemingsraad, de heer A. J. Etman. Dat gebeurde tijdens het diner toen de heer Sluis het woord richtte tot de heer en mevrouw Etman. In zijn speech kwam het respect naar voren, dat de directie de schei dende voorzitter toedraagt. Na de heer Etman bedankt te hebben voor zijn toewijding gedurende bijna 27 jaar O.R.- lidmaatschap, overhandigde hij hem namens de onderneming een tweetal koffers als blijk van waardering. Vervol gens richtte de scheidende voorzitter zich tot de directie, 'zijn' O.R.-team en de dames. Aan het einde van zijn dank woord overhandigde hij de directie, die hij nu als 'reders' aansprak, een schil derij met de 'Poseidon' als onderwerp. De directie accepteerde dit mooie schil derij met veel plezier. De 'Poseidon', het begeleidingsschip voor het 'Sea Dragon'-projekt, is geschilderd door de heer A. Hoogendijk, baas in de Machinefabriek. Het blijft dus in de familie! de rand, zodat er een boeiend en flitsend vraag- en antwoordspel ontstond, dat leidde tot een duidelijk beeld van de stand van zaken. Na ruim twee uren discussie bleken er geen vragen meer over of naar aanleiding van de jaarcijfers te bestaan, zodat de heer Sluis dit onderdeel afsloot en de heer Dingjan, onze werffotograaf, de gelegen heid bood om de promotiefilm

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 10