Defence Asia '87 Havenontvangst-installatie voor olie-houdende vloeistoffen afkomstig van zeeschepen pagina 4 WF-Nieuws (VILTON-Fi.iENOO O Al op 2 november 1973 werd in Londen een internationaal verdrag afgesloten (MARine POLIution) dat het lozen vanaf zeeschepen van stoffen, welke schade lijk zijn voor het zeemilieu, geheel verbiedt, tenzij voldaan wordt aan uitdrukkelijk vastgelegde regels. Bij bedoelde stoffen moet gedacht worden aan vuile ballast, lading restanten, bilge-water, etc. Door Nederland werd aan dit verdrag uitvoering gegeven door de Wet Ver ontreiniging Zeewater (W.V.Z.) van 1 januari 1977, later vervangen door de Wet Voorkoming Verontreiniging door Schepen (W.V.V.S.) van 14 december 1983. Zoals gesteld mogen schepen dus niet zomaar lozen op zee, hetgeen tot gevolg heeft dat, wanneer zij een haven aandoen voor laden, lossen, reparatie, enz., zij nog de nodige reststoffen aan boord kunnen hebben, welke op verant woorde wijze verwijderd dienen te worden, zonder het schip onnodig oponthoud te bezorgen. Op grond van bovengenoemde W.V.V.S. heeft Nederland zich verplicht ervoor zorg te dragen dat daar in wordt voor zien door het in leven roepen van zogenaamde Havenontvangstinstallaties (H.O.I.) en het ligt in de lijn der ver wachtingen dat ook W.F. zal worden aangewezen als een H.O.I. Niet voor het in ontvangst nemen van ladingresten, ballast, slobs, etc. (daar zijn andere, beter daarvoor uitgeruste bedrijven voor beschikbaar), maar uitsluitend om te kunnen voortzetten wat al sinds jaar en dag routine is: het in ontvangst nemen van kleine hoeveel heden oliehoudende vloeistoffen en sedimenten welke bij reparatie- aktiviteiten vrij kunnen komen. Tot op heden gebeurde dat met behulp van een drietal vacuumtanks met een inhoud van circa 3 m3 elk. Telkens wanneer zij vol waren werd de inhoud afgegeven aan een erkende verwerker van dit soort afvalstoffen. In de nabije toekomst zal dit beter georganiseerd kunnen plaatsvinden. Het zal velen van onze werknemers zijn opgevallen dat op plaats 34 (bij de deur van dok 7), een betonnen vloer is gemaakt, waarin een drietal tanks is geplaatst. Na voorgaande inleiding zal het duidelijk zijn waarvoor deze bestemd zijn: Het bewaren van bij reparatiewerkzaam heden vrijgekomen kleine hoeveelheden oliehoudende vloeistoffen, met de bedoeling deze later weer af te geven aan een door de wetgever erkende verwerker. In deze tanks kan in totaal circa 50 m3 olie-water mengsel tijdelijk worden opgeslagen. Tevens is op deze lokatie een ruimte gereserveerd voor de opslag van vaten met sedimenten, welke ook bij reiniging van reparatieschepen vrij kunnen komen, alsmede voor het 'parkeren' van de 3 m3 vacuumtanks. De betonnen vloer is zodanig gemaakt dat, bij eventuele tankbreuk, de gehele inhoud van tenminste 1 tank in deze vloer kan worden opgevangen. Bovendien is achter deze vloer voorzien in een olie/water-zuiveringsinstallatie, zodat eventuele lekverliezen en/of verontreinigd hemelwater eerst van de aanwezige olie wordt ontdaan, alvorens dit wordt geloosd in de haven. Op deze wijze wordt voorkoming van bodem- en/of waterverontreiniging gewaarborgd en maakt W.F. de slogan waar die op één van onze opstap- wagens te lezen is: Een schoon milieu Een zaak voor ons allen. H. de Puy Tijdens de grote tentoonstelling 'Defence Asia '87', die in maart jl. werd gehouden in Bangkok, werd de Wilton-Fijenoord- stand bezocht door de Minister van Defensie van Thailand (midden). Links op deze foto onze man in het Verre Oosten, de commandeur K.M. (b.d.) W. Gonggrijp van de afd. Marketing Nieuw bouw. Rechts van de minister, de voor zitter van de Netherlands Naval Industries Group.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 4