Kiellegging C. and P. Vessels Arbeidsomstandigheden 'let op uw zaak' pagina 8 WF-Nieuws Woensdag 15 april om 11.00 uur ontving de directie de gasten uit de Republic of China, teneinde in de Dokloods Oost de kiellegging bij te wonen van de twee Custom- and Patrolvessels (Douane- en Patrouilleschepen) Bouwno. 819-820. Deze opdracht werd vorig jaar verstrekt door het Ministerie van Financiën in Taiwan. De foto's 1 en 2 geven u inzicht in het feestelijk gebeuren dat op het kritieke moment van het leggen van de eerste kielsectie gepaard ging met veel vuur werk. Het werk vordert gestaag (foto 3) en zal volgens het kontrakt in de eerste helft van 1988 moeten worden opgeleverd aan de opdrachtgevers. Ook in deze slechte tijden voor de scheepsreparatie zien wij kans een omvangrijk en man-intensief karwei in de wacht te slepen. Levertijd is één van de factoren die hierbij een grote rol spelen, waardoor vrijwel alle vakgroepen op onze werf tegelijk moeten werken aan hetzelfde project. Het is daardoor niet te vermijden, dat in bepaalde situaties produktie-personeel van diverse pluimage dicht bij elkaar werkt: branders, lassers, ijzerwerkers, etc. Ook op de 'Bulkvoltri' moest in relatief korte tijd een grote hoeveelheid werk worden verzet, waarbij branders en lassers in eikaars nabijheid moesten werken. Het branden van waterloopgaten in de knieën van een 'stooltank' is een nood zakelijke bezigheid en natuurlijk niets bijzonders; maar wanneer t.g.v. deze werkzaamheden de in het volgende spantvlak liggende verlichtingskabels en laskabels verbranden wordt het even anders. Niet alleen dat door het brandje dat ontstond met de bijbehorende rook ontwikkeling de werkzaamheden tijdelijk moesten worden gestaakt, door een dergelijke rookontwikkeling in de genoemde beperkte ruimte kan het zijn dat, zoals in dit geval, één of meer van de aanwezigen in de ruimte ernstige ademhalingsmoeilijkheden krijgen. Dit had voorkomen kunnen worden en wel door even te kijken of de plaats waar het bewuste waterloopgat in de knie gebrand moest worden aan beide zijden van de knie vrij was om te branden. Dit menselijke vergeten leverde in dit geval één van onze collega's 20 dagen ziekenhuis op en dat kan nooit de bedoeling zijn. Ook hiër dus een betrekkelijk kleine oorzaak met een groot gevolg. Laat iedereen alvorens werkzaamheden uit te voeren of te laten uitvoeren er attent op zijn dat dit ook werkelijk mogelijk is, zonder uw arbeidsomstandigheden of die van uw collega's nadelig te beïnvloeden. H. P. de Puy Veiligheidskundige.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1987 | | pagina 8