Stolt Integrity Maas Geesteranusprijs Michiel Braam pagina 10 WF-Nieuws Van de rederij Stolt Nielsen kregen wij de opdracht een straalbuis op de hoos van het achterschip aan te brengen. Dit type straalbuis is ontwikkeld door Professor Schneekluth en wordt daarom veelal met de naam 'Schneekluth' aangeduid. De straalbuis veroorzaakt een stroom versnelling in het bovenste gedeelte van het schroefraam. Een hogere instroomsnelheid heeft een gunstig effect op het voortstuwings rendement hetgeen uiteraard een brandstof besparing tengevolge heeft. Deze straalbuizen worden door de Duitse firma Schneekluth GmbH gemaakt welke firma in Nederland vertegenwoordigd wordt door Lips B.V. in Drunen. De straalbuis is door WF pasgemaakt en geplaatst in een vooraf bepaalde positie. Dit nauwkeurige karwei werd in ongeveer vier dagen voltooid terwijl tevens de schroef verwisseld werd. Op 6 juni wapperden vlaggen op de Bedrijfsschool. Op die dag werd namelijk aan één van de geslaagde leerlingen van het laatste schooljaar de Ir Maas Geesteranusprijs uitgereikt. Deze prijs wordt sinds 1949 jaarlijks uitgereikt aan afgestudeerde leerlingen, die bij hun Bemetel- of SOM-examen hoge cijfers hebben behaald; daarnaast wordt door de daarvoor ingestelde commissie onder andere gekeken naar eigenschappen als doorzettings vermogen en het vermogen om met anderen samen te werken. De prijs bestaat uit een bronzen penning met de beeltenis van Ir W. Maas Geesteranus, een diploma en een cadeau ter waarde van vijfhonderd gulden. De Ir Maas Geesteranusprijs is in het verleden vier maal uitgereikt aan een afgestudeerde leerling van de Bedrijfs school Wilton-Fijenoord. In 1951 aan A. C. Dingemans, in 1962 aan J. Hersbach, in 1965 aan O. van Lent en in 1968 aan G. Dania. Na twintig jaar was het dan eindelijk weer zover. Michiel Braam die in 1987 met succes zijn opleiding tot lasser op de Bedrijfsschool afrondde, was de vijfde winnaar. P. G. v. d. Geer De uitreiking was een feestelijk gebeuren, waarbij naast de huidige leerlingen, vele genodigden, zowel van Wilton-Fijenoord als van andere bedrijven en instanties van hun belang stelling blijk gaven. Uiteraard vormden Michiel en zijn ouders het middelpunt. Na een uiteenzetting van de heer Ruysenberg over de waarde van de prijs voor leerling en school werd de prijs uitgereikt door heer Maas Geesteranus jr. Ook de heer Wurtz, directeur van Van Ingen Pijpwerken in Rotterdam, waar Michiel na zijn opleiding geplaatst is, sprak met waardering over zijn jeugdige werknemer, waarbij hij speciaal de waarde van een regionaal opererende bedrijfsschool benadrukte. In zijn slotwoord betrok Michiel ook de leraren van de Bedrijfsschool in de huldiging. Nadat hij als winnaar gehoor gaf aan de uitnodiging de zojuist gereedgekomen uitbreiding van de lasopleidingen op ludieke wijze te openen werd het officiële gedeelte afgesloten. Hopelijk duurt het niet weer twintig jaar voor er weer een winnaar op de Bedrijfsschool gehuldigd kan worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 10