Uitreiking Ir Bart Wilton prijs Renovatie spoelingschuit door bedrijfsschoolleerlingen In memoriam WF-Nieuws pagina 11 Op 16 juni werd de Ir Bart Wiltonprijs uitgereikt aan Hans van Leerdam, bedrijfsschoolleerling bankwerker. Deze jaarlijks toe te kennen prijs werd indertijd ingesteld door de gelijknamige oud-directeur bij zijn afscheid van de werf. Door de betreffende bedrijfsschool- leraren wordt ieder jaar voor elke vakrichting één leerling genomineerd die tijdens zijn opleiding getoond heeft die eigenschappen te bezitten die gekoppeld kunnen worden aan het begrip 'beste leerling'. Dit jaar waren dat: Mark Switzar - booglasser; Mustafa Dubus - scheepsbouwer; Sebastiaan Brouw - constructie bankwerker; Hans van Leerdam - bankwerker; Hasan Sari - frezer; Heer Van de Geer overhandigt Hans van Leerdam het cadeau. Albert van Dorp - pijpenbewerker. In het bijzijn van vrijwel alle leerlingen en hun ouders werd op de ouderavond op 9 mei de door de leraren uiteindelijk gekozen winnaar bekendgemaakt: Hans van Leerdam. Op 16 juni werd tijdens een excursie van de zes genomineerden naar onder andere de Fokker-fabriek te Amsterdam-Schiphol de prijs, In de Schiedamse binnenwateren was het vroeger een drukte van belang. Een belangrijk deel van de handel en nijverheid daar had te maken met de vele branderijen en distilleerderijen in de stad. Onder de vele schepen en scheepjes waren ook de zogenaamde spoelingschuiten. Deze vaartuigen vervoerden een afvalprodukt van de jeneverindustrie, de spoeling, naar boerderijen waar het als veevoeder werd gebruikt. Eén van die spoelingschuiten is bewaard gebleven en door bedrijfs schoolleerlingen in de leerlingenafdeling van de plaatwerkerij opnieuw terug gebracht in de oorspronkelijke staat. Het was een omvangrijk karwei, waaraan met tussenpozen bijna twee jaar gewerkt is. Op 10 mei werd de gerenoveerde schuit door de Schiedamse wethouder L. Hafkamp officieel 'onthuld'. De schouw heeft een plaatsje (op het droge) gekregen aan de Noordvest, vlak naast de Noordmolen. Samen met de 'Boerenbak' (de opslagplaats van de spoeling) geeft de schuit een extra dimensie aan het sfeervolle stukje kade. bestaande uit gereedschap ter waarde van vierhonderd gulden overhandigd. Hans heeft inmiddels via de SMO- Rijndelta een arbeidsovereenkomst afgesloten met een Aluminiumbedrijf in de regio. Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 19-01-1988 A. Overduin beveiligingsbeambte oud-werknemer, 85 jaar 20 dienstjaren 23-01-1988 H.van Hees corveeër oud-werknemer, 86 jaar 9 dienstjaren 25-01-1988 W. Bal steward oud-werknemer, 76 jaar 16 dienstjaren 01-02-1988 A. Kers bankwerker oud-werknemer, 67 jaar 38 dienstjaren 11 -02-1988 E. A. van der Graaf kraanrijder oud-werknemer, 69 jaar 27 dienstjaren 14-02-1988 H. Reitsma magazijnbediende oud-werknemer, 75 jaar 36 dienstjaren 20-02-1988 W. Goedhart machinist oud-werknemer, 92 jaar 34 dienstjaren 29-02-1988 W. G. T. van Arkel ijzerwerker oud-werknemer, 83 jaar 40 dienstjaren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 11