Toekomst Service overeen komsten voor dieselmotoren Het is al weer zes maanden geleden dat ons bedrijf heeft moeten besluiten de Nieuwbouw op te heffen en om onze kwetsbaarheid voor leegloop te verminderen, de reparatiecapaciteit te verkleinen. Na de vele reorganisaties in het verleden heeft ook deze reorganisatie diepe emotionele sporen achter gelaten bij ons personeel en hun gezinnen. Diepe sporen die de veerkracht van ons personeel in meer of mindere mate zal hebben aangetast. Ongetwijfeld zal bij velen de vraag zijn ontstaan 'hoelang zal het nog duren voordat ook wij op straat staan?' Garanties geven voor de toekomst is slechts voorbehouden aan een enkeling. Wat wij echter wel kunnen garanderen is onze onvoorwaardelijke inzet om die maatregelen te nemen die nodig zijn om weer tot winst gevendheid in de reparatie te komen en zodoende ons voortbestaan veilig te stellen. De steun van een ieder, inclusief al onze onderaannemers, is hierbij onontbeerlijk. Nu wij zijn overgegaan op een mono-divisionele structuur zal ook t.a.v. de werfmrichting een grote verandering plaatsvinden. Om tot een betere beheerssituatie te komen zullen al onze reparatie- aktiviteiten in de zeer naaste toekomst bestuurd worden vanuit één gebouw. Het dokkantoor 'Oost' wordt daar op het ogenblik voor ingericht. Het ligt in de bedoeling de bemanning van het Centraal Dokkantoor begin augustus te verhuizen, gevolgd door de afdelingen Begrotingen, Marketing, Rekeningen, Inkoop, Correspon dentie en Bedrijfsdirectie in november. Het onderbrengen van alle operationele aktiviteiten onder één dak zal de sfeer en motivatie ten goede komen. Na ontruiming van het Centraal Dokkantoor zal dit kantoor geschikt gemaakt worden voor de huisvesting van de afdelingen Financiën en Administratie, Personeel en Organisatie en de Raad van Bestuur. Naast de concentratie van kleed- en kantinefaciliteiten op 'Oost' zal ook de Scheepsbouwloods dit jaar nog verhuizen naar de F-G hallen. Afgezien van de drijvende dokken, het niet overdekte bouwdok, de kades 29,30 en 10 t/m 15 met hun bijbehorende ontsluitingsweg, zal verder de gehele westzijde worden afgestoten. De werf is de afgelopen twee maanden goed voorzien geweest van werk. De vrachtenmarkt en de dollar zijn stijgende. Verwacht wordt dat voor de middel lange termijn dit positieve gevolgen zal hebben voor de bezetting op de werf. Ons zorgenkind sinds jaar en dag is echter de leegloop in perioden van onvoldoende werkaanbod. Zeker nu de nieuwbouw geen mogelijkheid meer kan bieden om dit op te vangen is ons er alles aan gelegen om initiatieven te ontwikkelen die zullen leiden tot een meer continue basis bezetting. De eerste aanzetten daartoe zijn reeds gegeven. Er is nog een lange weg te gaan, maar afgaande op de reeds getoonde vechtlust en veerkracht van de mensen in onze onderneming, zien wij de toekomst met vertrouwen tegemoet. D. Schuurman/C. H. Stapel J pagina 2 WF-Nieuws C. H. Stapel. D. Schuurman. WF heeft kortgeleden de service overeenkomst met de motoren fabrikant B&W (Bürmeister and Wain) verlengd en een nieuwe overeenkomst met MAN (Maschinenfabriek Augsburg Nürnberg) afgesloten. Reeds enige jaren terug zijn MAN en B&W gefuseerd tot één firma met de naam MAN B&W Diesel, voornaamste vestigingen in Kopenhagen, Denemarken en in Augsburg, Duitsland. Verder heeft WF overeenkomsten met SEMT-Pielstick en Mitsubishi Heavy Industries. Deze overeenkomsten geven recht op ondersteuning door de motoren fabrikanten door middel van technische informatie, service engineers, korting op reservedelen, trainingscursussen enzovoort. Een en ander stelt WF in staat op verantwoorde wijze de reparaties aan de voornaamste voortstuwingsmotoren uit te voeren. In dit nummer: pag. Van de Raad van Bestuur 1 Koninklijke onderscheidingen 1 Toekomst 2 'Dit is een kwalitatief uitstekend schip' 4 Gezien op de Werf 6 Jubileumviering 7 Maas Geesteranusprijs voor Michiel Braam 10 BON opsturen 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1988 | | pagina 2