WILTON FDENOORD NIEUWS Monument 1929 A 906 Hr. Ms. Tydeman 3 maandelijks Nieuws Magazine 50ste jaargang no. 1 - april 1989 De her-inrichting van de werf - de verhuizing van de produktiehallen en kantoren aan de westelijke helft van de haven naar het oostelijk deel - neemt duidelijk concrete vormen aan. Wij hebben u daar al eerder over bericht. Dat bij die herinrichting ook aan minder op de produktie gerichte zaken aandacht wordt besteed, moge blijken uit de verhuizing van het monument, dat decennia gestaan heeft temidden van de Reparatie-bazenkantoren. Dit monument werd aangeboden door de medewerkers ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf in 1929. Het heeft jaar in, jaar uit, oudere werk nemers er altijd weer toegebracht om nieuwkomers te vertellen wat het zou kunnen betekenen. De directie heeft gemeend, dat het monument een plaats in de werk gemeenschap moet blijven behouden. Zij koos daarvoor het Burgemeester Scheeresplein, tussen klok en het compressorgebouw. Nadat eerst een betonnen fundering was gemaakt, is het gevaarte dat ca. 123.000 kg weegt, met behulp van een kraan daarop geplaatst. Wij hopen dat het op deze plaats de komende decennia mag blijven en dat dit geschenk van de dankbare mede werkers van toen, de huidige werknemers dagelijks moge inspireren. De Koninklijke Marine gaf Wilton- Fijenoord opdracht voor het uitvoeren van een dokking van haar Hydrografisch vaartuig Hr. Ms. Tydeman. Een prima gelegenheid om onze relatie met de Koninklijke Marine te ver stevigen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 1