WILTON FIJENOORD NIEUWS Terugblikkend op het jaar 1989 kan ik tot geen andere conclusie komen, dan dat Wilton-Fijenoord haar bestaansrecht heeft bewezen. De financiële resultaten over 1989 zullen van dien aard zijn, dat zeer tot mijn genoegen in 1990, voor het eerst sinds onze verzelfstandiging, weer een winstuitkering aan het personeel gedaan kan worden. U allen heeft daartoe bijgedragen. De zwart kijkers en pessimisten die van mening waren dat ons bedrijf geen bestaansrecht had, laat staan een toekomst, hebben ongelijk gekregen! Vooruitkijkend naar het jaar 1990, kan ik u zeggen dat ik optimistisch gestemd ben. De economische groei heeft ook zijn positieve effekt gehad op de scheepsreparatiesector. Op nationaal en internationaal niveau is men gematigd optimistisch voor wat betreft het aanbod van werk voor de scheepsreparatiewerven. Een waar schuwende vinger lijkt evenwel op zijn plaats. Nu wij uit het dal omhoog kruipen, dienen wij te waken voor een te groot optimisme. Gematigd heid blijft de boodschap. Wij leven immers in een snel veranderende tijd. Een van de investeringen voor de toekomst zal het aantrekken van jonge mensen moeten zijn. Daartoe zal het imago van de scheeps reparatiesector opgepoetst moeten worden om het vertrouwen in deze bedrijfstak te herstellen. Ook voor Wilton-Fijenoord is het van belang dat het aanwezige vakmanschap niet verloren gaat. Overdracht van kennis aan jonge mensen is een must om in de jaren 90 te kunnen blijven in spelen op de vraag en het hoofd te kunnen bieden aan de veranderingen die met de eenwording van Europa in 1992 ongetwijfeld ook op ons zullen afkomen. Door onze niet aflatende strijd zijn wij in staat geweest een zware aanslag op ons voortbestaan te overleven. Wij zijn niet ongeschonden uit de strijd gekomen. Met de slag vaardigheid en inzet, die het WF-personeel onderscheidt van anderen, hebben wij onze positie in de Noordeuropese markt weten terug te winnen. Ergo, wij hebben bewezen dat een wereld haven als Rotterdam niet zonder een werf als Wilton-Fijenoord kan. Wij kunnen daarop trots zijn! Tenslotte wens ik u en de uwen prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. Jonk 41 s 50ste jaargang no. 3 - december 1989 3 maandelijks Nieuws Magazine

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 1