Leonardo da Vinci Dankbetuigingen m.s. 'Oostzee' In dit nummer: pagina 4 WF-Nieuws pag. Terugblik 1989 1 Gezien op de Werf 2 Excursie bazenvereniging 6 Jubileumviering 7 Bedrijfsschool bouwt 5-tonner voor afdeling transport 8 Profisat het automatiseringspro ject bij WF 9 Mysteries van de Zee - Verschijnsel of verzinsel 10 Naast het enorme staalkarwei, uit gevoerd in ons overdekte reparatiedok nummer 6 werd door de afdeling werk plaatsen een compleet nieuw 'schamel- stel' gefabriceerd ten behoeve van de spudpaalwagen. De spudpaal is een soort meerpaal die het schip zelf meevoert en waaraan ze zichzelf als het ware afmeert op de werkplek. Daar een schip op zee natuurlijk nooit geheel stil ligt, dient de bevestiging flexibel te zijn, vandaar dat de paalwagen scharnierend is bevestigd aan 2 stuks schamelstellen. Het schip kan zich aan het geheel van paalwagen en schamelstellen over een afstand van ongeveer 30 meter voor- en achteruit bewegen. Eén der schamelstellen is op deze foto te zien. Vóór en achter de twee boogie wielstellen en in het midden het schamelstel dat door de gezamenlijke werkplaatsen gemaakt is. Om een indruk te hebben van de grootte kan vermeld worden dat het lagergat in het midden een diameter heeft van meer dan 1 meter. C. van Leeuwen 25 jaar W. Verhoeven D. Hamerslag A. B. Meyer 40 jaar M. Noordijk Bovengenoemd schip kwam bij WF voor een staalreparatie in enkele ballasttanks. Een lange dokperiode werd voorzien en aangezien de afmetingen van dit schip zich er goed voor leenden, werd besloten van ons overdekte dok 6 gebruikte maken. Hoewel hierdoor het karwei voor velen aan het oog onttrokken was, is het schip onze fotograaf niet ontgaan hetgeen bijgaande opname tengevolge had. m.s. Oostzee, eigendom van Nedlloyd Rederijdiensten vaart inmiddels weer tot aller tevredenheid.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 4