Phillips Oklahoma Excursie bazenve pagina 6 WF-Nieuws Nadat dit schip in het voorjaar onze werf bezocht voor een uitgebreide onder houdsbeurt, keerde het begin september onverwacht terug. Een aanvaring nabij de Engelse west kust was hiervan de oorzaak. Aangezien er bij die aanvaring ook nog brand uitbrak, was een enorme schade het gevolg. Onder meer 250 ton staal moest vernieuwd worden; samenwerking met onze holding-partner Verolme Botlek, maakte het ons mogelijk een concurrerende levertijd aan te houden. Te zien is het plaatsen van de laatste staalsectie, gewicht meer dan 40 ton. Behalve de staalgroep leverden andere afdelingen uiteraard een flinke bijdrage om deze gecompliceerde schade te repareren. Weer is het bestuur van de Bazen- vereniging er in geslaagd twee bijzonder geslaagde excursiedagen te organiseren. Ikzelf ben de tweede dag mee geweest. Het voordeel van zo'n tweede dag is, dat de weg geplaveid is en de tijdschema's bekend. Om 08.00 uur precies werd gestart bij WF; de eerste stop werd gehouden bij de bekendste zalmrokerij van Nederland en wel die van de firma Van Wijnen B.V. in Krimpen a/d IJssel. Voor de meeste van de deelnemers aan de excursie was gerookte zalm op zich geen nieuwtje, maar de bereiding ervan en de wetenschappelijke begeleiding van onder andere de kwaliteitscontrole was een openbaring; om van de controle op de hygiëne maar niet te spreken. Werkruimten die aan operatie zalen in een ziekenhuis deden denken. Nu beseffen we pas waarom verse en vers gerookte zalm veel geld kosten. Na een interessante videofilm over de kweek, de verzorging en uiteindelijk de vangst van de zalm, waarbij ons duidelijk werd dat binnen 36 uur na de vangst, de zalm in bijvoorbeeld Japan op tafel staat, verlieten we het bedrijf op weg naar een voortreffelijk restaurant in Tiel met onderweg nog een koffiestop. Na de lunch werd verzameld en vervolgde men de reis naar de kern centrale Dodewaard. De rivier de Lek werd bij Vianen verlaten en richting Dodewaard aan de Waal werd ingeslagen. Om toegelaten te worden op het terrein van de kerncentrale was bekend dat een WF-pasje niet voldoende was. Een geldig identiteits bewijs in de vorm van paspoort of minstens een rijbewijs was noodzaak. Gelukkig werd een klein missertje al in een vroeg stadium ontdekt en door de voorzitter persoonlijk elegant opgelost. Om alle risico's van besmetting uit te sluiten, mochten verschillende ruimten slechts worden betreden met onmogelijk grote sloffen om de schoenen, waarbij enige gymnastische oefeningen nodig waren om over een bankje te stappen. Ook deze rondleiding, voorafgegaan door een verhelderende animatiefilm, was zeer de moeite waard. Hoewel ons in alle toonaarden werd verzekerd dat kernenergie en de opwekking daarvan, mits goed gecontroleerd, volledig schoon en ongevaarlijk is, bespeurde ik toch enige opluchting toen allen weer in de touringcar hadden plaatsgenomen. In Geldermalsen werd gedineerd in Hotel-Restaurant 'Gentel'. Een heel plezierige horeca-gelegenheid waar een prima verzorgd diner en enkele toespraken, waaronder die van de voor zitter, zorgden voor een goede afsluiting van deze dag. C. van Leeuwen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 6