Bedrijfsschool bouwt 5-tonner voor afdeling transport Wilton-Fijenoord sponsor van Wilton-Fijenoord! IJciArnomAfJt^O Jócrrrv /YUXAJV owu pagina 8 WF-Nieuws Hoewel de bedrijfsschool beslist niet van plan is, als wagenbouwer naam te maken, werd op verzoek van de afdeling transport toch een offerte uitgebracht voor het compleet renoveren van één van de vijftonners van die afdeling. Toen het karwei ook inderdaad gegund werd, heeft de klas constructie bankwerkers onder leiding van hun leraar, de heer Beijer, in vrij korte tijd een vrijwel geheel nieuwe wagen gebouwd. Het project paste uitstekend binnen het programma van de betreffende opleiding. Dat de afdeling transport bij de over dracht uiterst tevreden was en meteen een vervolgopdracht plaatste, verbaasde de bij de overdracht aanwezige leerlingen constructiebankwerken uiteraard niet. P. G. van de Geer De metaalsector in het algemeen en de scheepsbouw/-reparatie in het bijzonder hebben een moeilijke tijd achter de rug. Bedrijfssluitingen en afslankingen met daarmede gepaard gaande ontslagen waren niet van de lucht. Gelukkig is het tij gekeerd. De economische groei in Nederland heeft ook zijn positieve effect gehad op de scheepsreparatie. Er klinkt weer een optimistisch geluid! Echter, de Nederlandse industrie kampt met een tekort aan voldoende geschoold (jong) personeel. De scheepsreparatiesector vormt daarop geen uitzondering. Gebleken is dat tijdens pieken in de bezetting de werkdruk van het personeel vaak (te) groot was. De Nederlandse bevolking vergrijst. Ook dit probleem kent Wilton-Fijenoord. Oudere werknemers maken gebruik van de regeling tot vervroegd uittreden. Instroom van jonge mensen is daarom een must en een garantie voor de toekomst. Wilton-Fijenoord ziet in sponsoring niet alleen een bijdrage aan het sociale leven, doch ook een van de middelen om te laten zien dat het weer beter gaat en poogt daarmede haar aantrekkings kracht op jonge mensen te vergroten door hen ertoe te bewegen een opleiding in de metaal te gaan volgen onder het motto 'Vakmanschap heeft toekomst, kom naar onze Bedrijfs school'. Wilton-Fijenoord is een Schiedams bedrijf, sponsoring van een Schiedamse vereniging lag uiteraard voor de hand. Met de honk- en softbalvereniging 'Schiedam' is een sponsorcontract gesloten voor de duur van drie jaar. De vereniging zal in het vervolg onder de naam 'Wilton-Fijenoord Schiedam' deel nemen aan de competitie. Wilton-Fijenoord is hoopvol gestemd dat deze sponsoring er mede toe bijdraagt dat het imago van de scheepsreparatie (en dus Wilton-Fijenoord) zal worden opgevijzeld. Jonge mensen moeten weer vertrouwd worden met het idee dat de metaal ijzer- sterke kansen biedt en dat een gedegen bedrijfsschoolopleiding de deur opent voor een kansrijke toekomst. M. C. van Dooren RECLAMEBORD OP HET VELD Wilton-Fijenoord

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 8