Profisat het automatiseringsproject bij WF Diploma-uitreiking Nieuwe leerlingen op de bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 9 Al weer vele maanden geleden hebben wij in een artikel geschreven over het automatiseringsproject dat binnen WF zal worden opgestart. U heeft toen kunnen lezen dat WF een eigen computer had aangeschaft en dat men bezig was om uit verschillende aanbiedingen op de markt het beste automatiseringspakket voor WF te selecteren. Inmiddels zijn door een groep toekomstige WF-gebruikers de automatiseringspakketten uitgekozen waarmee WF in de toekomst gaat werken. Deze pakketten hebben betrekking op zowel de financiële administratie als de uren-magazijn- en onderhanden werkadministratie. Daarnaast is ook nog de keuze gemaakt om de salarisverwerking door het bedrijf ADP in Capelle a/d IJssel te laten uitvoeren. Aan de Ondernemingsraad is in juni jl. een presentatie gegeven waarbij alle door hen gewenste informatie is verstrekt. Het zou een gelukkige omstandigheid zijn wanneer een aangekocht pakket meteen helemaal geschikt zou zijn voor gebruik in het eigen bedrijf. Dat is helaas bijna nooit het geval en ook voor WF geldt dat de gekochte pakketten voor een deel moeten worden aangepast aan de eigen wensen. Natuurlijk legt de voorwaarde, dat het nieuwe systeem eind december 1989 beslist klaar en ingevoerd moet zijn om op 1 januari te kunnen draaien, een grote druk op het project en vooral ook op de daarbij betrokken WF-medewerkers die al deze extra activiteiten moeten doen naast hun dagelijkse werkzaamheden. Zoals we al eerder schreven gaat men er bij het vaststellen van de voor waarden waaraan het nieuwe systeem moet voldoen van uit dat zo weinig mogelijk veranderingen in de organisatie noodzakelijk moeten zijn. In het algemeen zal men in de toekomst dan ook niet zo erg veel veranderingen constateren, maar vanzelfsprekend maakt men waar mogelijk wel gebruik van de verbeteringen die het nieuwe systeem kan bieden. De maand december wordt volledig gebruikt voor het uitvoeren van vele tests en het geven van opleidingen aan de directe gebruikers van het nieuwe systeem. In de periode tussen Kerstmis en Nieuwjaar zal door de automatiseringsafdeling het nieuwe computersysteem in gebruik worden genomen. Vrijdagmiddag 13 oktober vond in aanwezigheid van tientallen genodigden van onder andere Wilton-Fijenoord en andere metaalbedrijven uit de regio, de diploma-uitreiking plaats aan 74 oud leerlingen, die in feite op deze, wat datum betreft misschien overmoedig gekozen dag, hun bedrijfsschool- opleiding afrondden. Dit betekent dat 92% van de examen kandidaten de op de bedrijfsschool gevolgde praktijkopleiding met succes afsloten. De diploma-uitreiking was een bijzonder feestelijk gebeuren, uiteraard vanwege de diploma's, maar daarnaast ook vanwege het na vier maanden weerzien van de klasgenoten die, met uit zondering van de vele inmiddels dienst plichtigen, hun plaats in de metaal industrie, waaronder Wilton-Fijenoord, al hebben ingenomen. P. G. van de Geer In het vorige Wilton-Fijenoord Nieuws werd uitvoerig stilgestaan bij het jubileum van een aantal WF-werknemers die als bedrijfsschoolleerling hun loop baan in de metaalindustrie startten. Precies 25 jaar later, op 1 september, maakten 103 nieuwe bedrijfsschool- leerlingen dezelfde stap. Gezien de huidige ontwikkelingen op de arbeidsmarkt en vooral in de metaal industrie, waarbij op dit moment reeds problemen rijzen bij het aantrekken van vaklieden, valt nu al de conclusie te trekken dat de keuze van deze nieuwe groep leerlingen een goede keus is geweest. In een twee- of driejarig opleidingstraject krijgen zij een unieke kans een plaats in deze bedrijfstak te verwerven. Zeer waarschijnlijk zal over 25 jaar ook een aantal van deze leerlingen als WF-werknemer jubileren. P. G. van de Geer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1989 | | pagina 9