WILTON FIJENOORD NIEUWS Dertig miljoen gulden voor onderhoud, renovatie en investeringen m. 3 maandelijks Nieuws Magazine 51ste jaargang no. 1 - april 1990 Wij mochten u al enkele malen nieuws mededelen over de verhuizingen die plaatsvonden op de werf. Deze ver huizingen die grotendeels het gevolg waren van de sluiting van de nieuw- bouwwerf begin 1988 zijn zo goed als gerealiseerd. Het werfterrein van 100 ha grootte wordt teruggebracht tot ca. 70 ha. Dit bespaart de werf aan erfpacht per jaar anderhalf miljoen gulden. Het westelijk gedeelte van de werf is nu ontruimd. Alleen de Bedrijfsschool heeft haar plaats behouden. Een aantal gebouwen, waaronder het oude hoofd kantoor zal wellicht onder de slopers hamer tegen de vlakte gaan. Voor de overdekte bouwloods, waar eens de korvetten voor Indonesische rekening werden gebouwd, is echter een nieuwe bestemming gevonden. Het huidige werfterrein gesitueerd op het oostelijk deel ondergaat een enorme opknapbeurt. Voor deze renovatie, die hoogst noodzakelijk werd na de grote verwaarlozing gedurende de na-RSV- jaren en de overlevingsjaren van WF, heeft de directie 30 miljoen gulden bestemd. Volgens de directie-voorzitter de heer Jonker zijn we dan weer op het niveau dat we ons mogen rekenen tot de moderne werven in de wereld. De machinefabriek is nu aan de beurt en dat wordt een bijzondere operatie. Er zal nieuw gebouwd worden, nieuwe machines worden aangeschaft en oude zullen worden gerevideerd. Met het publiceren van het nationaal milieu beleidsplan is een tweede golf van milieubepalingen en -beperkingen op ons afgekomen. Uiteraard staat de directie positief tegenover deze nieuwe wetgeving die echter grote financiële consequenties met zich meebrengt. Iedere medewerker op de werf en met name op de dokvloer zal zich bewust moeten zijn dat veiligheid en milieu- eisen hand in hand gaan. Bovendien wordt de outillage voor de ontvangst en opslag van oliehoudende vloeistoffen verbeterd evenals de afvoer van afgewerkte stoffen, staalgrit en lege verfblikken. Veel is gedaan, veel is veranderd. Met de realisatie van deze plannen en de uitstekende bedrijfsresultaten die de laatste twee jaren werden geboekt, gaan Wilton-Fijenoord en haar medewerkers een goede toekomst tegemoet. Het nieuwe terrein voor gas en zuurstof.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 1