Bedrijfsschool Nieuws WF-Nieuws pagina 15 Start voorlichtingscampagne Sinds 23 augustus beschikt de Maritieme sector in Nederland over een permanente voorlichtingsstand. In deze stand worden de verschillende aspecten van het maritieme bedrijfs leven - scheepsbouw, scheeps- reparatie, offshore, visserij- zee- en binnenvaart, bagger en havens - en daarbij behorende opleidingen getoond. De maritieme sector in Nederland maakt zich namelijk grote zorgen over de toestroom van goed opgeleide werk nemers, die juist nu deze bedrijfstakken na moeilijke jaren weer in de lift zitten, hard nodig zijn. Door middel van de stand wil men de belangstelling voor een opleiding en beroep in deze sector vergroten. De kern van de voorlichtingsstand wordt gevormd door een container, daarin en omheen worden onder andere de verschillende opleidingsmogelijkheden getoond en wordt voorlichting gegeven. De container wordt ingezet bij evenementen waar grote aantallen schooljeugd worden verwacht. De voorlichtingsstand is gebouwd door leerlingen van een viertal bedrijfs- scholen, waarbij ook de bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord een belangrijke bijdrage leverde. Bij de ingebruikstelling van de stand door ir. W. J. ter Hart, voor zitter van de Verenigde Nederlandse Scheepsbouwindustrie, op 23 augustus in Rotterdam, was dan ook een afvaardiging van de bedrijfsschool- leerlingen aanwezig, die trots kon zijn op metaalindustrie. De komende twee jaar zullen zij in één van de bedrijfsschool- vakrichtingen hun start maken voor een goede toekomst in de metaalindustrie. Van de 88 afgestudeerden zijn 35 jongens op 1 juni in dienst van Wilton-Fijenoord gekomen, ook de overigen vonden probleemloos een plaats bij bedrijven in de regio. 'Vakmanschap heeft toekomst', ook voor de nieuwe leerlingen zal dit motto 9e'c'en' Vervolg op pagina 16 hun door vele officiële genodigden bewonderde werkstuk. Schoolverlaters - nieuwe leerlingen Nadat op 31 mei een aantal van 88 bedrijfsschoolleerlingen hun twee jarige opleiding afrondde (83 jongens en 2 meisjes slaagden voor het op de Bedrijfsschool gevolgde praktijkgedeelte van de opleiding), begonnen op maandag 3 september 99 nieuwe leerlingen aan hun opleiding in de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 15