Nieuwe machines voor de nieuwe fabriek WF-Nieuws pagina 9 Nadat besloten was dat de MF zou worden verplaatst (zie juli-nummer Wilton-Fijenoord Nieuws), is de werk groep 'Nieuwe Machine Fabriek' er in geslaagd om de keuze te bepalen van de nieuw aan te schaffen machines. Binnen het budget was een keus gemaakt om de volgende machines te kopen: - twee conventionele draaibanken - een CNC gestuurde draaibank - een conventionele tafelkotterbank - een CNC gestuurde maar ook conventioneel te bedienen tafel kotterbank - een conventionele fraisbank - een radiaal boorbank Conventionele draaibanken Na overleg is de keus gevallen op draai banken van het merk Konventa en daarbij zijn twee verschillende banken gekozen namelijk: - een met een lengte van 2.000 mm en een bewerkbare diameter van het werkstuk van 480 mm. - een met een lengte van 2.000 mm en een bewerkbare diameter van het werkstuk van 530 mm. Deze banken zullen voorzien worden van een 2 assige digitale uitlezing van het merk Heidenhain. CNC gestuurde draaibank CNC Computer Numeric Control Gezien het feit dat er ook in de toekomst geïnvesteerd en gekeken moest worden, was de werkgroep er van overtuigd dat ook bij WF dit soort machines van groot nut kan zijn voor de toekomst. Het verhaal dat dit soort machines alleen maar geschikt zou zijn voor massa- produktie was al snel de wereld uit, nadat een delegatie van de werkgroep uitgebreid met enkele mensen uit de machinale afdeling, een bezoek had gebracht aan een bedrijf waar deze banken reeds gebruikt worden. Tijdens dit bezoek werd gedemonstreerd hoe snel men een programma kon maken voor iets, dat maar eenmalig gedraaid moest worden en welke tijdwinst dit opleverde. Naar aanleiding van het bovenstaande is ook besloten om een CNC gestuurde draaibank te kopen van het merk Gildemeister, die dus alleen als CNC machine te gebruiken is. Kotterbanken In eerste instantie was de keuze gemaakt om twee tafelkotterbanken nieuw aan te schaffen en de plaatkotter- bank en de tafelkotterbank van het merk Collet te reviseren. Na een uitgebreide en diepgaande studie was de werkgroep er van overtuigd, dat het financieel haal baar was en voor de toekomst een beter perspectief bood om de plaatkotterbank ook te vervangen door een nieuwe. In de nieuwe machinefabriek zullen dus twee nieuwe tafelkotterbanken, waarvan een conventionele en een CNC- gestuurde, geplaatst worden en een nieuwe plaatkotterbank, die een conventionele uitvoering zal hebben. De CNC gestuurde tafelkotterbank zal ook als een conventionele bank bediend kunnen worden zodat we met deze banken het gehele pakket van aan geboden werk kunnen verwerken. Dit waren de grote machines, die nieuw geplaatst zullen worden. Verder zullen er nog diverse kleinere machines vervangen worden maar deze zullen allemaal van het conventionele type zijn. Plaatkotterbank

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 9