Harmonie Wilton-Fijenoord Alles veilig pagina 18 WF-Nieuws Zaterdag 27 oktober was het dan zover. De harmonie Wilton-Fijenoord vertrok, vergezeld door vele belangstellenden, met de 'Koningin Beatrix' naar Engeland, om in Harwich een concert te verzorgen. Aan boord werd het gezelschap hartelijk welkom geheten door de woordvoerder van de Stena Line, die samen met de Werf Wilton-Fijenoord, deze mini- concertreis naar Engeland had aan geboden, vanwege het 65-jarig bestaan van de Harmonie. In Harwich om acht uur 's avonds werd de Harmonie ontvangen door de burgemeester van Harwich, vergezeld door zijn echtgenote. De werken die werden uitgevoerd onder leiding van Jean Gruter waren onder andere: Jubilee Ouverture, Praeludium, L'Arlésienne Suite en de Phantom of the Opera. Vooral het laatste werk wisten de Engelsen zéér te waarderen. De Harmonie had helaas niet meer de mogelijkheid het werk nogmaals uit te voeren, daar zij zich stipt diende te houden aan de vertrektijden van de 'Koningin Beatrix'. De terugreis werd, ondanks windkracht acht, net als de heenreis goed verzorgd door Stena Line. De Harmonie kwam zondag 28 oktober veilig aan in Hoek van Holland. Konden wij in het septembernummer al melding maken van de goede afloop van de demontage van de gevonden vliegtuigbom op het parkeerterrein Noord, in dit verhaal worden achter gronden geschetst van dit gebeuren. Op die bewuste vrijdagmiddag, 7 september, meldt zich bij de poort de heer A. Wiegman met de indringende vraag: 'Kan ik de directie spreken?' Hij maakt zich bekend als de Loco burgemeester van Schiedam en wil overleg over de demontage van de gevonden vliegtuigbom. Bijna ter plaatse wordt een aktieplan gerealiseerd en de meldkamer van de Beveiliging wordt het crisiscentrum. Alle maatregelen worden genomen, surveillancewagens van de politie zetten de wegen aan de noord kant van het WF-terrein af en de WF-ambularice en brandweerauto worden stand-by opgesteld. De demontage kan beginnen tegen 18.00 uur. De spanning is duidelijk aanwezig, maar een ieder kan die op zijn wijze hanteren. Om 19.15 uur geeft de kapitein van de EOD - Explosieven Opruimings Dienst - het sein 'alles veilig!!!'. Naar aanleiding van deze gebeurtenis ontving op donderdag 29 november jl. om half vijf, op zijn kamer, de heer Kleywegt, Hoofd Werkplaatsen en Diensten, de heren A. Wiegman, L. Kühn, W. A. H. Broeders, L. Westein en F. van der Reijden, achtereenvolgens Loco-burgemeester, plaatsvervangend chef Beveiliging, twee wacht- kommandanten en één bedrijfs- brandweerman. Onder het genot van een kopje koffie, sprak de heer Wiegman zijn dank uit, voor de wijze waarop door de afdelingen Beveiliging en Brandweer was gereageerd en meegewerkt bij het verschaffen van communicatiemiddelen en het op juiste wijze afzetten van wegen binnen het bedrijf. Deze aktie is, volgens de heer Wiegman, uniek in Nederland. De wijze waarop in samenwerking met een bedrijf deze vliegtuigbom on schadelijk is gemaakt, zonder ruchtbaarheid, staat ter discussie als voorbeeld in Nederland. Weliswaar is deze situatie niet te vergelijken met de beroemde Bellevoy- of Hillebommen, maar als nuchtere Loco-burgemeester behoefde voor hem, voor deze bom, geen circusvertoning met toeters en bellen of veel pottekijkers te worden vertoond. Na afloop van de toespraak kregen de heren Broeders, Westein en Van der Reijden, uit handen van de heer Wiegman, een tasje met enige inhoud uit Schiedam als dank voor bewezen diensten. L. Kühn, Beveiliging

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 18