WILTON FIJENOORD NIEUWS Van de directie In dit nummer 3 maandelijks Nieuws Magazine 51ste jaargang no. 4 - december 1990 Het is een goed gebruik om rond de Kerstdagen een korte terugblik te werpen op het afgelopen jaar. Laten wij 1990 de revue passeren dan mogen wij stellen dat Wilton-Fijenoord de jaren negentig veelbelovend is gestart. De opgang die zich in 1988 al manifesteerde en in 1989 verder tot uitdrukking kwam, heeft zich ook in 1990 doorgezet. De financiële resultaten over het afgelopen jaar zullen wederom goed zijn. De vermogenspositie van Wilton- Fijenoord zal opnieuw verder worden versterkt. Een winstuitkering aan het personeel in 1991 ligt dan ook weer in het verschiet. Het jaar 1990 heeft zich gekenmerkt door een verscheidenheid aan werkzaamheden waardoor een gelijk matiger bezetting van alle afdelingen werd verkregen. Leegloop kon tot een minimum worden beperkt. Werden in 1989 nog enkele grote projekten uitgevoerd, in 1990 daarentegen bestond het werkaanbod voornamelijk uit kortlopend werk. Niettemin zijn wij erin geslaagd in 1990 nagenoeg hetzelfde aantal uren te verkopen als in 1989. Hieruit blijkt dat Wilton-Fijenoord in staat is optimaal in te spelen op een fluctuerende markt. In 1990 is een aanvang gemaakt met het aantrekken van Bedrijfsschoolleerlingen. Ook in 1991 zullen leerlingen van de Bedrijfsschool in dienst worden genomen. Bij deze optimistische geluiden moet evenwel de realiteit niet uit het oog verloren worden. De gevolgen van de Golfcrisis zijn ook voor Wilton-Fijenoord merkbaar. Reders hebben te lijden onder de lage dollarkoers en de hoge olieprijzen en nemen als gevolg daarvan een afwachtende houding aan ten aanzien van het in opdracht geven van reparatie- en onderhoudswerk. Internationale spanningen kunnen dan ook van directe invloed zijn op het reilen en zeilen van ons bedrijf. In 1990 is de laatste fase van de Arbeidsomstandighedenwet ingevoerd. Deze wet is er op gericht de veiligheid, de gezondheid en het welzijn van werknemers te bevorderen. Werkgevers en werknemers hebben daarbij een gezamenlijke taak en verantwoordelijkheid. Goede samen werking en overleg is dan ook geboden. Ook in 1991 zal hieraan de nodige aandacht worden gewijd. 'Veiligheid, gezondheid en welzijn' is een zaak van ons allen! Tenslotte dit. Ondanks de goede financiële resultaten over 1989 en 1990 kunnen wij het ons niet veroorloven rustig achterover te leunen. De conjunctuur-gevoelige markt waarin wij opereren eist dat alertheid blijft geboden. Dit vraagt de inzet van ons allen. Gezamenlijk zullen wij moeten trachten de positie die Wilton-Fijenoord thans inneemt te handhaven en zo mogelijk te verbeteren. Dan kunnen de jaren negentig met vertrouwen tegemoet worden gezien. Wij wensen u en de uwen Prettige Kerst dagen en een Voorspoedig 1991 toe. De Directie: T. T. Jonker D. Schuurman pag. Van de directie 1 Reisreparaties 3 Gezien op de werf 6 Jubileumviering 10 WF-produkten naar het Midden-Oosten 11 Grote opkomst voor ondernemingsraadverkiezing 12 Eerste paal voor nieuwe hal MF 14 Wachtcommandant verovert schat uit Atlantische Oceaan 15 Afvoer bedrijfsafvalstoffen 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1990 | | pagina 1