Open dagen Bedrijfsschool 1991 Tentoonstelling 'Goud van Hout' Maritiem Museum Rotterdam WF-Nieuws pagina 11 Op 1 en 2 februari openden 388 grote en kleine metaal- en elektrobedrijven in Nederland hun poorten onder het motto 'Kies Techniek, dan ga je het helemaal maken'. In totaal gingen 105.000 bezoekers op deze uitnodiging in, waarvan 4.500 scholieren. Ook Wilton-Fijenoord nam deel, waarbij de Bedrijfsschool het middelpunt vormde. Mede door het uitstekend voorjaarsweer, kwamen op zaterdag bijna duizend belangstellenden een kijkje nemen op de in vol bedrijf zijnde bedrijfsschool. Op die manier kreeg men een duidelijke indruk wat een leerlingstelselopleiding kan betekenen. In één van de hallen concerteerde het WF-leerlingenorkest. Per opstapwagen kon een rondrit over het bedrijf gemaakt worden. De uiteindelijke doelstelling van de landelijke actie, het informeren van schoolverlaters over opleidingsmogelijk heden, werd wat Wilton-Fijenoord betreft zeker gehaald. Een vijftiental school verlaters solliciteerde zelfs meteen, zij zullen in september op onze Bedrijfs school hun opleiding starten. Rond deze open dagen gaven een twaalftal LTS'en en MAVO's gehoor aan de uitnodiging, een excursie te maken naar Wilton-Fijenoord. Na informatie over opleidingsmogelijkheden op onze Bedrijfsschool wordt zo'n excursie afgesloten met een bezichtiging van de werf. Op deze manier krijgen de betreffende leerlingen een indruk van de metaal industrie in het algemeen en Wilton- Fijenoord in het bijzonder. Toch blijft het jammer, dat nog steeds zo weinig meisjes voor een technische opleiding kiezen. 'Wilt u voor een tentoonstelling ongeveer dertig modellen uit de museumcollectie kiezen, met als criteria dat de modellen van hout vervaardigd moeten zijn, en moeten voldoen aan de hoogste normen van vakmanschap'. Dat was de vraag die aan de modelrestauratoren van het museum werd gesteld. Vanaf 23 maart 1991 tot en met 22 september 1991 is 'GOUD VAN HOUT' te zien. De tentoonstelling toont modellen waaruit het vakmanschap van de modelbouwer spreekt: modellen die schaalgetrouw, gedetailleerd gebouwd en getuigd zijn, die netjes zijn afgewerkt en waarin moeilijke konstrukties verwerkt zijn. Objecten van topkwaliteit waaruit het 'timmermansoog' van de modelbouwer spreekt. Bij ieder model wordt een leuk verhaal of een anecdote gepresenteerd. Kortom: modellen van hout die goud waard zijn!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 11