Gezien c m.s. 'Fintias' (bulk carrier, bouwjaar 120.186 pagina 4 WF-Nieuws Tijdens het lossen bij de Hoogovens in IJmuiden werd geconstateerd dat de huidbeplating in ruim zeven aan stuur boordzijde tijdens de laatste reis zwaar beschadigd was. Door diverse autoriteiten werd de reder geadviseerd om een en ander zo spoedig mogelijk te laten repareren. Na korte, intensieve onderhandelingen werd het karwei aan WF gegund. Het oorspronkelijk geschatte totale staalgewicht van dertig ton werd, nadat het classificatiebureau verdere inspectie had verricht, alras overschreden. Het totale staalgewicht van de te vervangen spanten, knieën, gedeelten van tankbodems en dergelijke werd zodoende ongeveer negentig ton. Een en ander hield ook in dat de oorspronkelijke reparatietijd ongeveer verdrievoudigd werd, hetgeen voor de reder een tegenvaller was. De grootste schade, over de volle ruim- lengte en met een hoogte van zeven meter, in ruim zeven stuurboordzijde werd in gedeelten gesloopt. Tijdens het sloopwerk aan boord werd op de teken kamer 1:10 reeds hard gewerkt om de nodige 'brandschetsen' te maken, zodat in de scheepsbouwloods aangevangen kon worden met het samenstellen van de huidsectie. Direct nadat het sloop werk aan boord gereed was, kon men beginnen met het 'invoeren' van de boven- en onderverbindingsknieën. Toen alle voorbereidingen aan boord gereed waren, was de scheepsbouw loods ook zover dat het huidpaneel geplaatst kon worden. De huidsectie werd naar het schip getransporteerd op de 'pompwagen', waar de sectie werd opgelicht door twee kranen. Twee kranen waren nodig, omdat het totale gewicht teveel was voor één kraan (te weten circa 43 ton). Na enkele dagen stond de complete sectie gesteld en konden de lassers aanvangen. De resterende tonnen staal moesten in diverse ruimen verwerkt worden, te weten in de ruimen drie, vijf, zes en zeven BB-zijde, hetgeen in verhouding tot de grote schade, relatief veel meer tijd vergde. Uiteindelijk werd al het door het classificatiebureau aanbevolen te vervangen staal vernieuwd en kon ook dit schip de werf weer verlaten. W. A. Beukman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 4