Brand in het voormalig magazijn West Banenmarkt Rijnmond 1991 WF-Nieuws pagina 7 Op maandag 28 januari jl. omstreeks 17.00 uur werd in de meldkamer van de afdeling Beveiliging gemeld, dat een brand was ontstaan in het voormalig magazijn West. De WF-brandweer rukte met de tankautospuit uit. Tevens werden de vrijwillige brandweerlieden opgeroepen. Ter plaatse bleek dat de enige mogelijkheid om bluswater te krijgen, van de walopstand bij plaats tien was. Hierdoor moest een brand weerman, volledig bepakt, ongeveer honderdtwintig meter slangen uitgooien. Op hetzelfde moment stelde de tweede WF-brandweerman een onderzoek in, in het magazijn om na te gaan of buiten de brand zich geen persoonlijke ongevallen hadden voorgedaan. Dit bleek gelukkig niet het geval. Korte tijd later werd aan de Gemeentebrandweer om assistentie verzocht, waarna vijf blusvoertuigen op de werf arriveerden. Eveneens verscheen in de haven een blusboot van de Gemeentelijke Havendienst. Hierna werd onder leiding van de Commandant Gemeente Brandweer Van Leeuwen gezamenlijk de brand aangevallen. Te 18.20 uur werd het sein 'Brand Meester' gegeven, waarna door onze brandweer met vrijwilligers werd nageblust tot 02.00 uur. De schade aan het magazijn is aanzienlijk. Uit onder zoek is niet komen vast te staan hoe de brand is ontstaan, wel dat door de aanwezigheid van iets met een katalyserende werking de brand snel in hevigheid was toegenomen in de voor malige afdeling Fotografie. Tijdens het blussen hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. Alleen waren de brandweerlieden en de meeste vrijwilligers tot op de huid toe nat. In geval van brand is elke helpende hand welkom. Elke seconde telt. Een kollega kan, door hulp van u, gered worden. Indien u van uzelf vindt dat u niet deskundig bent is dat geen probleem. Er zijn voldoende deskundigen om u te begeleiden. Om een begin te maken kunt u zich opgeven voor de Vrijwillige Brandweer bij Wilton-Fijenoord. Eisen: Brandwacht tweede klas/ persluchtmaskerdrager, EHBO-diploma, rijbewijs B. Voor inlichtingen: L. Kühn, Afdeling Beveiliging. L. Kühn Op dinsdag 5 en woensdag 6 maart organiseerden de gezamenlijke Arbeids bureaus uit de regio een banenbeurs in Ahoy Rotterdam. Ruim honderdtwintig bedrijven en instellingen werden in eigen ingerichte stands in de gelegen heid gesteld de bezoekers van deze markt te informeren en, het belangrijkste doel van deze markt, de meest uiteen lopende vacatures aan te bieden. Op de twee middagen en avonden telde men negentienduizend bezoekers. De bedrijfsschool had, specifiek voor de groep LTS- en MAVO-schoolverlaters, een informatiestand ingericht, die veel belangstelling trok, mede door de aanwezigheid van een door leerlingen gebouwd, werkend model op ware grootte van een door Fijenoord in de vorige eeuw gebouwde stoommachine voor de marine. Voor de Bedrijfsschool kan van een zeer geslaagde beurs worden gesproken. Naast de grote belangstelling voor een Bedrijfsschool- opleiding, meldde zich ook een twintigtal potentiële kandidaten voor het in september te starten nieuwe cursusjaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 7