SUM Vakantietip in de Verenigde Staten 31-01-1991 28-02-1991 28-02-1991 28-02-1991 31-03-1991 31-03-1991 31-03-1991 WF-Nieuws pagina 9 een kamer moesten achterlaten. Dus toch een echt spel? Nou en of! Het team waarin hij als hulpcaptain fungeerde, wist ondanks de bedreiging van twee tijgers, het mooie bedrag van bijna twaalfduizend gulden uit de brand kasten te bemachtigen. Doch wat eigenlijk veel meer telde, waren de ervaringen die zij individueel en als team opdeden in dit unieke avonturen- programma op de nationale beeldbuis. Proficiat Gerard! Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. A. van den Oever P. de Pijper J. J. Reedijk W. Reinders K. Altena A. Veer J. H. Vink administrateur Tijdverantwoording assistent bedrijfsleider Technische Dienst monteur-bankwerker projectbaas Technische Dienst leraar Bedrijfsschool dokmeester administrateur/rechercheur Uit vakantieverhalen kan de aandachtige lezer gemakkelijk concluderen dat een vakantie in de Verenigde Staten door Wilton-Fijenoorders hoog op prijs gesteld wordt. Mag ik u even meenemen naar Californië, een staat gezegend met het fijnste klimaat dat men zich kan indenken en wel naar de stad Long Beach, gesitueerd aan de Grote Oceaan? Voor technici, maar ook voor die mensen die, laten we zeggen van 'technische kunst' weten te genieten, liggen in Long Beach twee fantastische museumstukken op uw bezoek te wachten. Bij aankomst aan de kade wedijveren de twee attracties om de gunst van de bezoeker. Dat is allereerst het, in een speciaal daartoe gebouwd bassin liggende grootste passagiersschip, dat ooit de oceaan heeft bevaren, het r.m.s. Queen Mary in haar oorspronkelijke Cunardkleuren. Vanaf 1967 vervult het schip de status van een vijf-sterren hotel en heeft daar naast de functie van een technisch museum. Met Amerikaans elan zijn op alle dekken, perioden van haar bestaan weer tot 'leven' gewekt. Naast de gebruikelijke luxe sfeer die aan boord heerste tijdens haar duizendenéén over tochten, wordt de bezoeker ook oog getuige van de toestand aan boord, toen het schip als troopcarrier gedurende Wereldoorlog twee fungeerde en 765.429 militairen vervoerde. Tijdens die oorlog heeft de Queen Mary 569.429 zeemijlen afgelegd en had onder haar gasten drie maal sir Winston Churchill, op weg naar historisch belangrijke conferenties. Nooit is de Queen Mary aangevallen door vijandelijke vliegers of U-boten. Een paar technische gegevens lijken hier wel op haar plaats. Ze werd gebouwd door de Schotse werf John Brown aan de Clydebank. In december 1930 werd de kiel gelegd ÉafcWié (liiHii V

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 9