Brits Koninklijk bezoek bij Mission Bedrijfsschool Wiiton-Fijenoord pagina 2 WF-Nieuws De Britse Prinses Anne bezocht op 4 juni jl. in haar funktie van President van 'The Missions to Seamen', Wilton- Fijenoord. The Missions to Seamen' heeft een vestiging op het terrein van Wilton-Fijenoord en is een liefdadigheidsinstelling van de Anglicaanse kerk die zorg draagt voor de opvang van internationale zeelieden. Prinses Anne werd ontvangen door de directeur van WF, de heer D. Schuurman en de loco-burgemeester van Schiedam, de heer C. Zijderveld. Het bezoek, dat met veel veiligheids maatregelen omringd werd, duurde ongeveer anderhalf uur. Prinses Anne in gesprek met Filippijnse zeelieden. 'Belofte maakt schuld en daar wij nu precies drie jaar en drie dagen geleden symbolisch een nieuw 'oud' uithangbord aanboden aan onze dorpstaveerne 'De Pynas' in Maasland, staan we hier op deze wondermooie maandagavond met een gezelschap vóór ons eeuwenoude dorpscafé'. Aldus Leen de Nie, voorzitter van de stichting 'De Schilpen', die het plaatselijke museum beheert, bij de onthulling van het fraaie uithangbord, boven de ingang van 'De Pynas'. 'De Schilpen' en 'De Pynas' zijn buren midden in de oude dorpskern van de groene oase in het Westland, het uit de twaalfde eeuw stammende Maasland. Dat de tijd tussen het aanbieden en onthullen zo lang was, komt doordat alles door vrijwilligers gedaan moest worden. Zo is het bord vervaardigd naar het voorbeeld van het echte oude bord, dat te zien is in de Maasland-kamer van 'De Schilpen', door Henk van Vliegen, conservator van het museum. De stijl volle uithouder is zeer vakkundig gemaakt op de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord, reden waarom enkele vertegenwoordigers van de school bij de onthulling aanwezig waren. En zo is ons mooie dorp, mede dank zij Wilton, weer een pronkstuk rijker. Hulde en dank! H. Roozendaal

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 2