m.s. 'Badak' m.s. 'Princesse Marie Christine WF-Nieuws pagina 7 Veel werk werd verricht aan boord van bovengenoemd schip, een OBO van 76.324 dwt., in opdracht van de in New York gevestigde eigenaar Ultramar. Enige tijd terug werd voor dezelfde opdrachtgever m.s. 'Nilam' gedokt. Alle afdelingen kwamen ruimschoots aan hun trekken. De coördinatie van zoveel werkzaamheden vraagt ook veel aandacht van het toezichthoudend personeel en vooral van de project leider. Op bijgaande foto is m.s. 'Badak' weer glanzend in dok acht te bewonderen. 'Een tussendoortje' Vrijdagmiddag 17 mei werd de werf door de Belgische rederij RMT benaderd met de vraag of wij een droogdok beschik baar hadden om een nooddokking voor een kanaal-ferry-boot uit te voeren. Het schip was lek en ongeveer drie honderd a vierhonderd liter water liep per minuut naar binnen, hetgeen geen problemen gaf voor de veiligheid van het schip. Zaterdagochtend om acht uur werd het schip ingedokt in dok vier, waarna een gaatje ter grootte van een 'postzegel' werd gevonden. Besloten werd om een 'inzetplaatje' te monteren van ongeveer vierhonderd bij vierhonderd millimeter. Hiermee werd direct begonnen en werfpersoneel werd bereid gevonden om dit werk 's avonds klaar te maken, zodat het schip zondagmorgen weer uitgedokt kon worden. De zeer korte dokperiode zorgde voor enige onrust bij de rederij. Men had namelijk op een dokperiode van enkele dagen gerekend en de bemanning was dus naar huis gestuurd. Na wat paniekerig heen en weer bellen is het toch gelukt om zondagochtend om elf uur een bemanning te hebben die met de bak en kraan op het reeds drijvende schip gezet kon worden. Het schip kon om half twaalf weer van onze werf vertrekken om de normale dienst, Zeebrugge-Dover, weer in te nemen. W. A. Beukman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 7