Veel belangstelling voor het project Diploma-uitreiking Bedrijfsschooiavondcursussen 1990-1991 WF-Nieuws pagina 11 In het vorige nummer van het WF-Nieuws hebben wij u geïnformeerd over het Wilton-Fijenoord automati seringsplan fase twee. Steeds meer medewerkers zullen te maken krijgen met automatisering binnen het bedrijf en een aantal werkt nu reeds dagelijks met ongeveer veertig terminals die recht streeks in verbinding staan met de hoofdcomputer, de AS400. Daarnaast zijn er ongeveer vijftig personal computers in het bedrijf in gebruik. Om de WF-medewerkers vertrouwd te laten worden met het werken met computers en hen in de gelegenheid te stellen thuis te oefenen, is het project PC-Privé opgestart. Begonnen in de Machinefabriek als een eigen initiatief van een aantal computer fanaten werd het idee overgenomen door de directie die alle medewerkers van Wilton-Fijenoord in de gelegenheid stelt, om tegen een aanzienlijk lagere prijs een goede personal computer aan te schaffen tegen aantrekkelijke afbetalingsvoorwaarden. Gedurende een aantal dagen werden de computers ten toon gesteld en werd er voorlichting gegeven door de heer R. Swaneveld (werkzaam in de machine fabriek); daarbij werd administratieve assistentie verleend door de heer K. L. Voorbach van Personeel Organisatie. Een groot aantal WF-ers nam een kijkje bij deze demonstraties en het resultaat is, dat er straks ongeveer 140 PC's afgeleverd worden aan Wilton medewerkers, die dan ook nog ieder vier avonden een cursus zullen gaan volgen om te leren hoe dit apparaat werkt. Overigens is de aanmeldings termijn inmiddels afgesloten. Zoals in het juni-nummer van het Wilton- Fijenoord-Nieuws reeds werd vermeld, is in mei een aantal avondcursussen afgesloten met een examen. Het was een succesvol gebeuren voor de in dat nummer genoemde kandidaten en hun leraren. Dit examensucces werd nog versterkt door de resultaten van het daarna op de bedrijfsschool afgenomen examen MIG/MAG-Lassen grond- diploma, waaraan W. Verheul, S. Speelman, L. A. Alders, R. Boes en R. Heukels met succes deelnamen en het examen BMBE-lassen niveau twee, waarvoor naast een aantal externe kandidaten de WF-medewerkers L. Loef, M. C. V. van Straten en A. E. Kinay een uitstekend resultaat boekten. Op dinsdag 10 september werden tijdens een speciale bijeenkomst in de bedrijfsschoolkantine de behaalde diploma's uitgereikt aan boven genoemde geslaagden en aan de geslaagden van de in mei afgenomen examens EHBO-eenheidsdiploma en Scheepsreparatie Casco. In zijn toespraak tot de dertig geslaagden wees de heer D. Schuurman op het belang van de in

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 11