VIJFSLUIZEN Straatnamen Vijfsluizen Het softbalteam Wilton-Fijenoord/Schiedam SCHIEDAM ONTWIKKELT BEDRIJFSTERREIN Informatie 010-4275444 pagina 14 WF-Nieuws Dit projekt wordt medegefinancierd door het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling ze weer voor andere economische activiteiten geschikt worden. Het programma steunt infrastructurele voorzieningen, zoals: a. het verwijderen van scheeps hellingen, slopen of opknappen van oude werfgebouwen, saneren van terreinen b. aanleggen en verbeteren van de economische infrastructuur. Daarnaast biedt het programma de mogelijkheid de bestaande werk gelegenheid te versterken door voor zieningen voor het midden- en klein bedrijf. Renaval Rijndelta: de Rijndelta is het gebied langs de Nieuwe Waterweg, de Noord en de Merwede tussen Hoek van Holland en Gorinchem. In de periode tussen 1975 en 1990 zijn in dit gebied in de scheepsbouwsector ongeveer 24.000 arbeidsplaatsen verdwenen. Dit is bijna 80% van de werkgelegenheid in deze sector. Om die reden heeft de Provincie Zuid-Holland het gebied aangemeld voor het Renaval- programma van de EG. Het Renaval Rijndelta-programma is op 18 juni 1990 door de Europese Commissie goed gekeurd. Het totale subsidiebedrag bedraagt bijna 52 miljoen gulden. Het was dan ook een optimistische burgemeester R. Scheeres van Schiedam, die in gezelschap van een honderdtal enthousiaste gasten, op dinsdagmiddag 27 augustus, mevrouw drs. J. Günther, voorzitter van de Stuurgroep Renaval-Rijndelta, verzocht het grote informatiebord 'Bedrijfsterrein Vijfsluizen' te onthullen. Later in de kantine Kophaven hield de heer Scheeres zijn aandachtig gehoor voor, dat hij grote perspectieven voor dit ontwikkelingsplan zag. Per slot van rekening kon de gemeente Schiedam met genoegen terugzien op de ontwikkeling van een analoog plan in de jaren tachtig, te weten het 's-Gravenland Industrieterrein. Ook toen waren de opties: terugbrengen van de werkloos heid door het creëren van arbeids plaatsen en het bouwen van hoog kwalitatieve kantoren en bedrijfs gebouwen. Namens Gedeputeerden van Zuid-Holland bood mevrouw drs. J. Günther, de burgemeester een cheque aan ter waarde van vijf miljoen gulden. De ontwikkeling kan beginnen! Nog twee opmerkingen om deze reportage te beëindigen. De eerste betreft de toegangspoort naar dit te ontwikkelen bedrijfsterrein. Er komt een nieuwe toegangsweg en entree aan de Vlaardingerdijk of liever 'in' de Vlaardingerdijk. De tweede opmerking betreft de eerste bewoners van dit te ontsluiten bedrijvenpark. Wel, die zijn er al. Het enige pand dat namelijk blijft bestaan is de Bedrijfsschool van WF, al sinds 1941 op deze plaats. De directie is druk doende subsidies te krijgen om zowel het exterieur als het interieur aan te passen aan de eisen van dit nieuwe bedrijfsterrein 'Vijfsluizen'. Het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam heeft de gemeenteraad voorgesteld een aantal straten in het toekomstige Bedrijvenpark Vijfsluizen alvast van een naam te voor zien. De straten ten westen en de straat ten noorden van het Wilton-Fijenoord- terrein krijgen de namen Adriaen Blanckertstraat, Karei Doormanweg, Jan van Galenstraat, Piet Heinpad en Jan Evertsenweg. Het seizoen startte voor de WF/Schiedam-softbalformatie bijzonder goed. Het team wist de kampioenspoule van de play-offs te bereiken en moest met HCAW uit Bussum in drie wedstrijden uitmaken wie zich de eerste periodekampioen in de softbal hoofdklasse mocht noemen. HCAW bleek echter te sterk en had aan twee wedstrijden genoeg om dat te bewijzen. Helaas kon het WF-team de goede lijn niet vasthouden. Na een aantal ongelukkige nederlagen verzeilde de formatie in de onderste regionen van de afdeling. In een nacompetitie zal de WF/Schiedam-softbalformatie handhaving in de hoofdklasse moeten bewerkstelligen en het bewijs moeten leveren dat zij in de hoofdklasse thuis hoort. Bij het ter perse gaan van dit WF-Nieuws waren de resultaten van die nacompetitie nog niet bekend.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 14