De persoon achter WF-Nieuws pagina 15 In ieder nummer van het WF-Nieuws wil de redactie een persoon een paar vragen stellen om deze beter te leren kennen. De volgende acht vragen kenmerken deze rubriek. 1. Wat is uw naam? 2. Hoe ziet uw gezinssamenstelling er uit? 3. Hoelang bent u werkzaam bij Wilton-Fijenoord? 4. Wat is uw functie? Beschrijf deze. 5. Heeft u iets leuks en/of dramatisch meegemaakt in uw functie? 6. Wat zijn uw hobbies en vertel er iets over. 7. Wat vindt u van het bedrijf Wilton-Fijenoord? 8. Heeft u tot slot een goede raad? 1. Broek, Arie, geboren 3 augustus 1938. 2. Gehuwd sinds 1964, één zoon van vijfentwintig jaar en één kleinkind van drie jaar. 3. In dienst vanaf 3 januari 1966. 4. Gascontroleur. 5. Diverse dramatische ongelukken meegemaakt, maar ik denk dat het niet verstandig is om die voor de nabestaanden in het WF-Nieuws te herhalen. Ik denk dan onder andere aan de Simba Bergen Bergesen, Aqua Clara, Naess Commander, Car carrier in dok zes, Pacific Glory, ongeluk met dokmensen in dok acht enzovoort. Maar ik heb ook veel leuke dingen meegemaakt; één ervan is, meen ik, van ongeveer twintig jaar geleden, dat was op de Atlantic Heron, een Griekse tanker die een aanvaring had gehad in het Engelse Kanaal. Het schip was bij Tanker Cleaning geheel schoon gemaakt, inclusief de bakboord brand stofbunker, waarvan we reeds de huidschade hadden gerepareerd en die dagelijks door mij en Hans Hortensius, die indertijd mijn collega was, werd bekeken en gecontroleerd. Op een dag komt er een bankwerkers baas naar me toe en vraagt of ik eens in die tank wil komen kijken, want er staat twee meter olie in. Dat is niet mogelijk zeg ik, want daarin hebben we twee dagen geleden zitten branden en lassen. Toch zijn Hans en ik aan boord gegaan en hebben ons in de tank laten zakken. Onderin de tank aangekomen, zeiden we tegen elkaar 'die baas zat zeker om een praatje verlegen', want we zagen niets. Voor de zekerheid heb ik de zuiger nog even gecontroleerd (deze lekken nog wel eens). Ik moest van een leiding, die een halve meter boven de bodem liep springen, maar het was niet de bodem die we zagen, maar twee meter water met een film olie erop, zodat, toen ik sprong, ik kopje onder ging. Ik ben zonder problemen uit de tank geklommen en Hans kon zijn lachen niet houden. Ik zag er niet uit, ik moest van plaats veertien naar ons kantoor om me te verschonen en te verkleden, zodat verschillende WF mensen mij zagen. Onderweg kreeg ik natuurlijk van diverse kanten het nodige te horen. Wat bleek, de tank was geperst en afgenomen, maar de hoofdmachinist had de tank gebruikt als tijdelijke bilgetank om de machinekamer-tanktop leeg te pompen. Hij had er geen erg in gehad dat er nog een afsluiter bij de afdeling Reparatie was. 6. Voetbal en nog eens voetbal. Ik heb zelf tot mijn achtendertigste jaar bij Fortuna gevoetbald. Tien jaar ben ik leider van B1 en A1 jeugd geweest en sinds zes jaar leider van het tweede elftal en twee jaar selectie-coördinator bij HSC. Als leider doe ik de coaching en alles wat erbij komt bij het tweede en met succes mag ik wel zeggen. Verleden jaar werden we kampioen en we spelen nu in de KNVB. Als selectie-coördinator ben je een soort klankbord (pispaal) tussen het bestuur en de trainer, leder jaar heb ik aan het eind van de competitie mijn buik ervan vol, want de meeste voetballers in de selectie zijn niet alleen moeilijk voor zichzelf maar nog moeilijker voor een ander. Maar ieder jaar trap ik er weer in en ik geloof dat ik het ook niet zou kunnen missen. Afgelopen seizoen heb ik zelfs, de zes laatste wedstrijden, de trainer moeten vervangen, zodat alles tegelijk op je afkomt en als de resultaten dan bar en boos zijn, dan is dat allesbehalve leuk. Gelukkig zijn we niet gedegradeerd, al scheelde het maar weinig. 7. Een bedrijf waar je van hoog tot laag waardering krijgt als je voor je werk staat. Waar, hoe gek het ook klinkt, de saamhorigheid groot is. Waar iedereen wel eens loopt te kankeren, maar laat een vreemde niets over WF zeggen, want dan krijgt hij problemen. Vooral als de mensen eens uitgeleend zijn geweest bij andere bedrijven en ze komen weer bij WF, dan zijn ze tot de conclusie gekomen dat het bij WF wel veel beter geregeld is met betrekking tot veiligheid en organisatie. 8. ledereen praat over het milieu, op televisie thuis, in de kranten en op het werk, maar aan onze opvoeding, wat het milieu aangaat, mankeert veel. Vroeger kon alles, nu zijn er vele voorschriften en wetten met kostenplaatjes, die niet mis zijn. Bijvoorbeeld het morsen van patent olie in het dok bij schroef en as. Als dat in het grit komt, wat nog in het dok ligt, gaan de afvoerkosten met honderd tot tweehonderd procent omhoog. Voor een vuilbak met keukenafval waar een verfblik met oliehoudende lappen in leeggegooid wordt, gaan de afvoer kosten soms met vierhonderd procent omhoog. Het is niet altijd onwil maar dikwijls onwetendheid van de werknemer zodat het de hoogste tijd is om aan deze discipline meer aandacht te besteden. Tenslotte, wanneer men twijfelt of het wel veilig is, niet aarzelen, maar de Gascontrole bellen, toestel 3403/3552.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 15