Reservedelen Taiwan Eerste Schooldag Bedrijfsschool introduktie nieuwe leerlingen pagina 2 WF-Nieuws Afgelopen juni was het zover dat we, na lange voorbereidingen naar Taiwan konden voor de afronding van een vervolg op de levering van walreserve- delen voor de door ons gebouwde onderzeeboten. Deze leveringen zijn onderdeel van de logistieke onder steuning van het gehele projekt. Na een paar hectische laatste weken togen Aat Blommers en ondergetekende naar een nat en warm Taiwan. Voor mijzelf was de overgang vliegtuig/hotel na fietsje/tentje tijdens mijn 'Harztocht' in de maand ervoor nogal groot, maar in het gezelschap van Blommers ben je dat soort details snel vergeten. We konden na onze aankomst en de eerste kontakten merken dat er nog steeds een goede verstandhouding bestaat met onze principaal als gevolg van de levering van een kwalitatief hoog staand produkt, waarbij onze werf met de garantie-afhandeling en de daarbij behorende nazorg een bijzonder goede indruk bij de klant heeft achtergelaten. Van nature hecht het Chinese volk erg aan persoonlijke vriendschap als basis voor het tot stand komen van zakelijke overeenkomsten. Vooral Blommers, die bijna twee jaar ter plekke heeft gewerkt als garantiemanager, heeft dit vertrouwen in de harde praktijk van het dagelijkse werk verworven. Na de afronding van de inleidende besprekingen arriveerde onze 'beloved chairman' de heer Jonker voor het voeren van de finale onderhandelingen wat resulteerde in het tekenen van het contract als afsluiting van deze succes volle fase. De besprekingen waren pittig en zakelijk maar hadden toch als gevolg van de bestaande goede relatie een prettig karakter. Op de foto ziet u de heer Jonker in aktie bij het tekenen van het contract. Door deze nieuwe opdracht krijgt de huidige vernieuwing van onze machine fabriek een nog bredere motivatie als gevolg van de binnenkomst van een hoeveelheid hoogwaardig werk dat over een ruime periode wordt gespreid. We denken dat het goed is om naast de scheepsreparatie als hoofdtaak, aktiviteiten als deze te hebben. Door dit werk, dat hoge eisen stelt aan het vakmanschap van ons allemaal, blijven we goed bij de tijd, wat natuurlijk alleen maar in ons voordeel kan zijn. Hoewel het voor ons bedrijf een mooie opdracht is, moeten we wel beseffen dat er van iedereen op elk niveau een optimale inspanning nodig is. Om dit soort opdrachten binnen te halen moet je scherpe prijzen calculeren om in de markt te blijven. Al met al mogen we ons echter gelukkig prijzen met dit resultaat. Jan H. Hersbach Op maandag 2 september startten vierennegentig leerlingen, negenen tachtig jongens en vijf meisjes, op onze bedrijfsschool een nieuwe fase in hun leven. Na een afgeronde LTS, MAVO of vergelijkbare opleiding zullen zij zich de komende twee jaar voorbereiden op een functie bij Wilton-Fijenoord of een ander metaalbedrijf in de regio. Zeker na een vrij lange vakantie, viel het voor deze jongelui de eerste weken niet mee om weer aan een vast systeem te wennen, maar die periode is achter de rug. Alle leerlingen zijn inmiddels drie dagen in ons Vormingskamp in Hilvarenbeek geweest. Begeleid door hun eigen klasseleraren hebben zij daar onder ideale weersomstandigheden elkaar en hun leraren leren kennen en hoe zou dat beter kunnen dan tijdens een pittige afstandsloop of een nachtelijke dropping. Het begin is er weer; de bedrijfsschool zal voor het merendeel van deze leerlingen een succesvolle start in een boeiende bedrijfstak kunnen betekenen, wat zeker stimulerend zal werken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 2