Gezien c Concord pagina 4 WF-Nieuws Op 3 juli jl. bereikten ons berichten, dat het containerschip 'Concord' hoofd motor-averij had opgelopen. Bij nader onderzoek ter plaatse werd een aan zienlijke schade geconstateerd aan het motorframe, krukas en cilinderbalken. Het schip bevond zich echter in Honduras, een republiek in Midden- Amerika. Daar de reparatiemogelijkheden in dat gebied zeer beperkt zijn, werd door de Japanse eigenaar besloten om het schip naar Rotterdam te slepen (een sleepreis van ruim drie weken). Bij aankomst op de werf op 2 augustus jl. kregen wij de opdracht om de motor geheel te demonteren om een beter overzicht te krijgen van alle beschadigde delen. Nadat de motor door een drijvende bok uit het schip was gehaald, werd hij door de buitentransporteurs op twee lorries geplaatst bij de bokkensteiger. In een goed samenwerkingsverband van diverse afdelingen werd de 118 ton wegende hoofdmotor op 15 augustus afgeleverd in onze werkplaats, waar met de algehele demontage werd aan gevangen. Allereerst werd het tornwiel op de krukas gemonteerd en werd de tornmachine geplaatst, zodat er rond- getornd kon worden. De schade bleek veel groter te zijn dan aanvankelijk werd verwacht, zodat uit gebreide reparaties noodzakelijk werden. Door de afdeling pijpfitters werden alle pijpen en door de firma De Hoop alle elektrische onderdelen van de motor afgehaald. Hierna werd de motor geheel gedemonteerd, zodat als laatste de krukas eruit gehaald kon worden. De krukas is bij de firma Van Zetten te Rotterdam op de slijpbank gecon troleerd op rechtheid. De twee cilinder- balken en het onderframe zijn schoon- gemaakt en gegrit en op scheuren onderzocht. Het frame en de A-cilinder- balk zijn door middel van 'Metalocken' te repareren. De B-cilinderbalk kan niet op deze manier worden gerepareerd. Voor deze balk wordt nog een oplossing gezocht, wat waarschijnlijk inhoudt dat de gehele cilinderbalk moet worden vernieuwd. In het eerstkomende WF-Nieuws zal het vervolg van deze reparatie gerappor teerd worden. A. Geertse J. van Minnen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 4