De 'Water'-schepen m.v. 'Far Grimshader' pagina 6 WF-Nieuws De rederij Joon-Shipping is deze zomer helaas failliet gegaan. Een Nederlandse bank heeft vijf containerschepen (de Water-serie) uit dit faillissement opgekocht en de rederij Nedlloyd verzocht de bevrachting en bemanning te regelen. Dankzij onze goede relatie met Nedlloyd zijn de schepen naar Wilton gesleept om alles weer in bedrijf te stellen. Twee van de vijf schepen bleken ten gevolge van het varen in ijs, schade te hebben opgelopen, die in opdracht van de reder en in overleg met het klassificatiebureau direct gerepareerd moest worden. Hierdoor zijn beide schepen in dok zeven geweest. Bij één schip is ook de schroefas afdichting overhaald. Dit was een onbekend Oostduits patent. Gelukkig kon toch vrij snel aan onderdelen worden gekomen. Op alle vijf schepen zijn de hulpketels schoongemaakt en nagekeken. Ook zijn de namen van de schepen gewijzigd en zijn de schoorstenen in de Nedlloyd- kleuren geschilderd. Met het realiseren van deze opdracht is de goede relatie met Nedlloyd weer bevestigd. M. Heyboer Op vrijdagmiddag 23 augustus kwam er een telefoontje bij de bedrijfsleiding binnen van een scheepsagent, of WF een dok beschikbaar had om een bevoor radingsschip (supplier) met problemen aan de stuurboord verstelbare schroef te dokken. Aangezien WF een geschikt dok beschikbaar had, werd dit schip gedokt. Een verstelbare schroef is een schroef waarbij men door verdraaien van de schroefbladen de spoed kan verstellen en zo een schip langzamer of sneller en voor- of achteruit kan laten varen. Dit soort schroeven wordt vaak gebruikt bij schepen die veelvuldig moeten manoeuvreren en daarbij het volle motorvermogen nodig hebben. Direct na het dokken werd begonnen met het verwijderen van de schroef bladen. Na inspectie, in samenwerking met een specialist, bleek vernieuwing van de schroefnaaf en diverse inwendige onderdelen noodzakelijk. In onze werkplaats werd na aankomst van deze onderdelen de gehele schroef met as en bladen met grote nauwkeurig heid weer samengebouwd. Met behulp A. Zijderveld van een drijvende kraan werd op verzoek van de reder direct begonnen met montage, aangezien dit schip zo snel mogelijk weer moest varen. Door de inspanning van alle betrokkenen is dit karwei geklaard en kon dit schip snel terug aan het werk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 6