De persoon achter 1. pagina 18 WF-Nieuws Ook in dit nummer van het WF-Nieuws wil de redactie een persoon een paar vragen stellen om deze beter te leren kennen. De volgende acht vragen kenmerken deze rubriek 1. Wat is uw naam? 2. Hoe ziet uw gezinssamenstelling er uit? 3. Hoelang bent u werkzaam bij Wilton-Fijenoord? 4. Wat is uw functie? Beschrijf deze. 5. Heeft u iets leuks en/of dramatisch meegemaakt in uw functie? 6. Wat zijn uw hobbies en vertel er iets over? 7. Wat vindt u van het bedrijf Wilton-Fijenoord? 8. Heeft u tot slot een goede raad? Aken, Jan. 2. Echtgenote en een zoon van zesentwintig jaar. 3. In dienst vanaf 1 november 1974. 4. Project Manager. 5. Er zijn twee periodes geweest die mij zeer aangegrepen hebben: a. Het sluiten van de 'Reparatie' van de RDM en dientengevolge het ontslag van ongeveer vijftienhonderd werknemers. b. Het ongeval van een paar jaar geleden op het 'Kangeroe' schip de 'Bilderdijk' dat toen lag te lossen bij de GEM Botlek en waarbij, tijdens de reparatiewerkzaamheden WF-werk- nemers brandwonden opliepen. Iets leuks heb ik meegemaakt op een van de grotere containerschepen. Op een gegeven ogenblik werd er gerapporteerd dat er uit een vin van een van de stabilizers smeerolie lekte, op een plaats waar helemaal geen olie was of zou kunnen komen. Bij verder onderzoek bleek, dat het zeer onschuldig was (gietgalletje) en normaal gesproken zou er verder geen aandacht aan geschonken worden, maar toch werd door de reder aan WF gevraagd om het gaatje dicht te lassen. Zo gezegd, zo gedaan. Maar de volgende dag lekte het weer en werd het gaatje weer gelast. Dit gebeuren herhaalde zich nog enkele malen en het gevolg was dat iedereen er schoon genoeg van begon te krijgen. Ten einde raad vroeg de inspekteur ons om nog één poging te wagen en het gaatje te dichten. Hieraan werd natuurlijk gevolg gegeven. 's Middags, bij inspektie in het dok, bleek dat de lekkage gestopt was tot grote opluchting en vreugde van iedereen en van de inspekteur in het bijzonder. Omdat ik de zaak toch niet helemaal vertrouwde, vroeg ik aan de des betreffende projectbaas wat hij eraan gedaan had om de lekkage te stoppen. Hierop haalde hij heimelijk een bal kneedbaar plastic uit zijn jaszak en liet het trots aan mij zien. Dat verklaarde meteen waarom er aan het gezeur van de rederij een einde was gekomen. modellen met radiografische besturing. Momenteel ben ik bezig aan een 'Victory' schip waarop ik vroeger gevaren heb. c. Modelspoorbaan. 7. Een reparatiebedrijf dat een verbeten strijd voerde om te overleven. 8. Wie ben ik om te denken dat ik een goede raad zou kunnen geven. Het enige dat ik kan bedenken is, dat er meer arbeidsvreugde zou moeten zijn en dat er tijdens de werkzaamheden meer gelachen en gezongen zou moeten worden (net als vroeger). 6. Mijn grootste hobby is het varen met mijn motorkruiser. a. Het onderhoud hiervan vind ik minder geslaagd en wordt als een bittere nood zaak ervaren. b. Verder doe ik al jarenlang aan scheepsmodelbouw, het zijn varende

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 18