Wilton-Fijenoord Harmonie WF-Nieuws pagina 19 De Harmonie Wilton-Fijenoord heeft zondag 17 november jl. deelgenomen aan een nationale concertwedstrijd die georganiseerd werd te Beek en Donk, het muzikale centrum van harmonie- muziek in Brabant. De wedstrijden, onder auspiciën van de Koninklijke Federatie van Muziekverenigingen, werden gejureerd door gerenommeerde musici, onder wie de heer Henk van Lijnschoten. De WF-Harmonie, uitkomend in de hoogste afdeling, de vaandelafdeling, speelde als verplicht werk de Suite voor harmonie-orkest van R. Goorhuis en daarna nog een keuzestuk. Onder leiding van de dirigent J. Gruter, behaalde het orkest met de vierenvijftig leden, een zeer hoge onderscheiding, te weten de eerste prijs met onder scheiding èn wimpel. En dat is zeer hoog. Voor de insiders: de driemans jury beoordeelt het muziekstuk aan de hand van zes rubrieken te weten: 1. zuiver heid, 2. klankgehalte en klank verhouding, 3. techniek en articulatie, 4. ritmiek en samenspel, 5. dynamiek en nuancering en 6. interpretatie. Bestuur, leden en fanclub zijn erg verheugd over dit resultaat en de redactie sluit zich daar graag bij aan. Voor potentiële muzikanten is er altijd plaats bij de WF-Harmonie. Wilt u nader geïnformeerd worden bel dan: mevrouw M. van der Haak, telefoon 467 70 04 of mevrouw J. van Duivenbode, telefoon 4748580 Het leerlingenorkest Zaterdag 23 november jl. nam het leerlingenorkest Wilton-Fijenoord deel aan het Nationaal KNF Jeugdfestival in het Brabantse Bladel. De waardering van de jury, over de te beoordelen werken, werd helaas niet in cijfers uit gedrukt maar in een juryrapport. Het resultaat was een prima prestatie, een fraaie bezetting en een hoog niveau bij orkest en dirigent de heer P. van Vliet. Bij mondelinge toelichting liet de jury weten dat, als er een puntenwaardering aan verbonden zou zijn geweest, zij zeker een eerste prijs verdiend zouden hebben.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 19