Wilton-Fijenoord helpt Shell pagina 2 WF-Nieuws vernieuwen noodzakelijk was. Deze nieuwe tandwielen moesten om de tussenas respectievelijk rondselas gekrompen worden, een operatie die de machinefabriek intussen succesvol heeft uitgevoerd. Na overleg met Shell en de nieuwbouw- werf van het schip, stuitten we op een nieuw probleem: de tanden van het drijf werk moesten na het opkrimpen opnieuw gepolijst worden. Na het nodige speurwerk door de afdeling Inkoop werd een firma in Engeland gevonden, die deze grote as op de slijpbank kon hebben (zie foto). Bij het schrijven hiervan waren de assen juist op transport gesteld naar Engeland. Het schip is eind november weer gedokt, om de leiding weer in te bouwen en af te werken. Afhankelijk van de terugkomst van de assen uit Engeland zal het schip medio december weer aan Shell opgeleverd worden. M. van Rijn Half september ontvingen wij een bericht van Shell Tankers om een aanbieding te maken voor een nieuwe tussenas voor het m.s. 'Sidelia', en aansluitend ook voor de montage aan boord. Varend van Canada naar Europa, voor de kust van Newfoundland (voor de nautici onder u: op de Grote Bank) bleek na overspeed van de hoofdmotor, dat tussenas nummer één was gebroken, vlak achter de koppelflens tegen de krukas. Een sleepboot werd besteld en na enig rekenwerk besloot Shell toch om op te stomen naar Europa voor de reparatie. Nadat Wilton-Fijenoord de opdracht was gegund voor de fabricage van de nieuwe tussenas, volgde ook de opdracht voor de montage hiervan. Dit gaf ons de gelegenheid weer een oude bekende, namelijk de heer Ten Katen te begroeten, die alweer wat jaartjes als inspecteur bij Shell werkzaam is. Na aankomst bleek, dat het assenstelsel in zijn geheel ongeveer honderdtwintig millimeter naar achteren was geschoven en uiteindelijk tegengehouden was door de zogenaamde step-up tandwielkast. Bijgaande foto geeft een indruk hoe het geheel werd aangetroffen. Het schip werd gedokt, de assen gedemonteerd en naar de machine fabriek gebracht. Wat niet onvermeld mag blijven is de vakkundige wijze, waarop de werktuigkundigen aan boord de schroefas tegen verder bewegen hebben geborgd. Na afdichten van de schroefaskoker werd het schip weer uitgedokt om de uitlijning te controleren. Inmiddels was reeds gestart met de fabricage van de nieuwe tussenas. De tandwielen van het 'step-up' drijfwerk bleken dermate beschadigd, dat

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 2