Ideeënbus m.v. Konkar Victory De Redactie wenst haar lezers prettige feestdagen en een voorspoedig 1992 WF-Nieuws pagina 3 In 1991 werden diverse goede ideeën ingediend. Op één uitzondering na werden alle ideeën beloond. De beloningen varieerden van 50 tot 1.287,50 gulden en de ideeën werden alle in uitvoering gebracht. In sommige gevallen werd een besparing verwacht, in andere gevallen was de veiligheid er mee gediend. Op 6 november jl. werd opnieuw een idee beloond. De heer C. M. Sala, monteur-bankwerker in de machine fabriek ontving 1.287,50 gulden voor zijn inzending. Een freesmachine die gebruikt kan worden om de zittingen van storm- kleppen te bewerken, was door de heer Sala ontworpen en in samenwerking met collega's ook al gebouwd. Alvorens de beloning werd uitgereikt, lichtte de heer Sala de werking van de machine in de praktijk nog eens toe. Behalve de voorzitter van de Ideeënbus commissie, de heer E. H. van Leeuwen, die de uitreiking verrichtte, waren ook de meeste andere leden van de commissie aanwezig. Op dit moment zijn nog twee ideeën in behandeling. Wij vragen daarom iedereen die nog twijfelt of zijn of haar idee wel waarde voor het bedrijf heeft, dit idee in te dienen bij een der leden van de commissie of bij de afdeling Personeel en Organisatie. De laatste paar jaren is een relatief groot aantal bulkcarriers vergaan, die in het begin van de jaren zeventig gebouwd zijn. De reden hiervoor is voornamelijk de aantasting van de spanten, knieën en webs in de laadruimen, ten gevolge van het lossen in de havens. Om kolen of ijzererts zo snel mogelijk uit de ruimen te krijgen, worden zeer zware grijparmen gebruikt, die de 'ingewanden' van het ruim beschadigen. Ook de grote buldozers, die de lading bij elkaar vegen, beschadigen de onderste knieën en spanten. Samen met het feit dat de lading plus beladingstoestand (in ballast) een negatieve invloed heeft op het constructiestaai is de kans op aantasting van de sterkte van het schip op de lange duur groot. Dit is de reden dat Konkar Shipping uit eigen beweging besloten heeft, om voor al zijn bulk carriers het staal in de ruimen te vernieuwen. Voor de Konkar Victory waren dat bijna honderdduizend kilogram knieën, spanten en webs. Dankzij de kundige hoeveelheid 'manpower' die Wilton-Fijenoord heeft, is het gelukt om de Konkar Victory een week eerder aan de klant op te leveren. Alhoewel, een probleem komt nog; omdat een tweede Konkar boot in aantocht is met dezelfde werkzaam heden en nu van WF verwacht wordt, dat deze prestatie minstens geëvenaard wordt. M. Kurzer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 3