Stand van zaken met betrekking tot het onderzoek van de werkgroep 'tijd' pagina 4 WF-Nieuws De werkgroep 'tijd' bestaat uit zes personen, namelijk de heer E. H. van Leeuwen (hoofd productie) die ook de voorzitter is van deze werkgroep en de heren C. A. Bot (salarisadministratie), L. Kühn (beveiliging), H. L. Maathuis (personeel organisatie) en L. M. A. Verheij (automatisering). Als extern adviseur is toegevoegd, mevrouw drs J. Roelofs van Klynveld, Management Consultants. De opdracht die deze werkgroep heeft gekregen was de toepasbaarheid onderzoeken van geautomatiseerde aanwezigheidscontrole, tijdregistratie en snellere verwerking van de uren verantwoording. Begonnen is, met het inventariseren van de wensen, die de verschillende afdelingen hebben, die te maken kunnen krijgen met dit nieuwe systeem en vervolgens zijn deze wensen door de werkgroep besproken en zoveel mogelijk op elkaar afgestemd. Resultaat hiervan is een zogenaamd 'eisen en wensenpakket'. Daarnaast is onderzocht welke relaties er bestaan tussen de verschillende systemen die reeds in gebruik zijn bij WF en een eventueel nieuw systeem voor aanwezigheids controle, tijdregistratie en uren verantwoording. De volgende stap was het ontwikkelen van een zogenaamd systeemconcept. Dit is een voor ieder begrijpbaar rapport waarin staat hoe de huidige gang van zaken is en hoe de werkgroep denkt dat dit er in de toekomst uit dient te zien. Dit systeemconcept is besproken met de leden van de Ondernemingsraad tijdens de Overlegvergadering van donderdag 12 september jl. Ook een groot aantal op- en aan merkingen van de Ondernemingsraads leden zijn vervolgens in dit rapport systeemconcept verwerkt, waarna de werkgroep 'tijd' contact heeft opgenomen met leveranciers van wie deze werkgroep meent dat zij in staat zijn een softwarepakket en de daarbij benodigde hardware te leveren, die zoveel mogelijk voldoet aan het eisen- en wensenpakket van WF. Daarom was er reeds in een eerder stadium onderzocht wie de mogelijke leveranciers kunnen zijn. Drie potentiële leveranciers hebben een offerte uit gebracht en de leden van de werkgroep zijn nu bezig te onderzoeken welke leverancier aan de meeste eisen en er al dan niet aanwezig is op de werf en beschikbaar is voor werk. Ook zal er hoogstwaarschijnlijk een koppeling plaatsvinden met het systeem van uitgifte van gereedschappen en dergelijke in het magazijn. Als de computer de begin- en eindtijd aftrekt en ook de pauze van vijfenveertig minuten in mindering brengt, dan weten wij dus ook hoeveel uur iemand op het bedrijf aanwezig is geweest. De verantwoording van de uren of projecten en overige indirecte uren zal via het gebruik van een barcode-pen en een lijst met barcodes plaatsvinden. (Barcode is gelijk streepjescode). Dit gebeurt nu dus nog allemaal met behulp van tijdkaarten maar straks kan dat dus rechtstreeks in het systeem gebeuren, waardoor er veel sneller gecontroleerd kan worden of daad werkelijk gewerkte uren op een project in overeenstemming zijn met de begrote uren, waardoor we dus snel kunnen zien of het project nog winstgevend kan zijn. De tijdkaarten zullen dus met de prik klokken verdwijnen. De werkgroep 'tijd' verwacht veel voor delen bij invoering van een geautomati seerd systeem van aanwezigheids controle, tijdregistratie en snellere verwerking van de urenverantwoording. Nadat bekend is wie de leverancier wordt, kan misschien in de loop van het volgend jaar worden proefgedraaid met een aantal afdelingen om te kijken of het systeem werkt en de eventuele 'kinder ziektes' er uit gehaald kunnen worden, maar eerst zal het een en ander nog verder besproken moeten worden met de Ondernemingsraad. Zodra er weer nieuwe ontwikkelingen zijn, zullen wij u op de hoogte houden. wensen van WF kan voldoen tegen een aantrekkelijke prijs; want u begrijpt dat 'maatwerk' onbetaalbaar is. Als alles doorgaat, wat kan de gemiddelde WF-er daar dan van merken in de toekomst? De huidige verouderde tijdklokken zullen verdwijnen en hiervoor in de plaats komen dan zogenaamde badge readers, die op verschillende plaatsen zullen worden opgesteld, onder andere bij de kleedlokalen en de werkplaatsen maar ook bij de kantoren en de bedrijfs- school. In de toekomst zal dan iedereen die bij WF werkt (zowel in dienst als ingeleend) gaan klokken, maar dat heet dan in de toekomst 'badgen'. ledereen van hoog tot laag krijgt dan een zogenaamde badge (ongeveer net zo iets als u nu gebruikt om geld uit de muur te halen) die voor aanvang en na einde werktijd door de badgereader moet worden gehaald. De begin- en eindtijden gaan dan via een telefoonlijn naar de computerafdeling waardoor er onmiddellijk kan worden vastgesteld wie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 4