Nieuwe machinefabriek In dit nummer WF-Nieuws pagina 5 halen, maar ook dat ongemak zal snel over zijn en kunnen we met zijn allen in de nieuwe werkplaatsen werken. Tenslotte de voortgang van de kantine en de kleedlokalen. Deze staan gepland om in december in gebruik genomen te worden voor die werknemers, die reeds in de nieuwe fabriek werkzaam zijn. Over de inrichting van de kantoren zullen we u de volgende maal inlichten. Wilton-Fijenoord helpt Shell 2 Ideeënbus 3 Stand van zaken met betrekking tot het onderzoek van de werkgroep 'tijd' 4 Nieuwe machinefabriek 5 Aanschaf PC's afdeling Correspondentie 6 Maritiem museum Rotterdam 7 Gezien op de Werf 8-9 Vijfentwintig jaar geleden 10 Postpakketje naar Ypsilanty 12 Een impressie van Europort '91 13 De Directiekamer 16 Diploma-uitreiking De persoon achter18 Wilton-Fijenoord Harmonie 19 Hoog bezoek op Bedrijfsschool 20 In vervolg op de vorige mededelingen over de voortgang van de bouw en inrichting van de nieuwe machine fabriek, kunnen we meedelen, dat de grote bouwfase nu afgesloten is en dat we met de inrichting begonnen zijn. In de H-hal, waar de bankwerkerij geplaatst is, begint het er een klein beetje op te lijken. In deze hal is de voortgang niet helemaal volgens planning, maar dat proberen we deze weken in te halen. De lashoek begint al aardig de juiste vorm aan te nemen en de ruimte voor de brandstofafdeling is al afgezet met stalen wanden. Aan de andere zijde, tegen de K-hal aan, zijn de persputten reeds gestort en is de fundatie van de grote pers ook gereed. Opklaren en de vloer in orde maken is nu het eerste wat gebeuren moet. De K-hal, waar de grote draaierij is gepland, begint de juiste contouren aan te nemen. De grote banken zijn reeds geplaatst en zijn gebruiksgereed, terwijl de nieuwe kotterbanken opgebouwd worden. De plaatkotterbank is hier reeds zover, dat deze in week zevenenveertig in bedrijf genomen kon worden. De twee tafelkotterbanken zijn nu in de opbouw fase en zullen over niet al te lange tijd ook gebruiksklaar zijn. De oude Collet tafelkotterbank moet dan nog gereviseerd en overgeplaatst worden van de oude fabriek naar de K-hal. Als laatste de L-hal, waar de kleine draaierij en de onderhoudsafdeling gepland waren. Hier zijn ten opzichte van de laatste tekening wat wijzigingen in gekomen. De afdeling onderhoud is qua opper vlakte verkleind, omdat de grote reparaties aan de banken niet meer gedaan worden in deze afdeling, maar of ter plaatse, of bij een onderaannemer worden verricht, was de afdeling veel te groot geworden. Het was een goed alternatief om hier de zagerij voor te verplaatsen, zodat deze direct bij de grootste verbruiker geplaatst is en transport dus een stuk eenvoudiger is geworden. In deze hal wordt al volop produktie gemaakt en doen we er alles aan om het magazijn zo snel mogelijk in te richten, zodat ook het geloop voor de machinale afdeling een stuk minder wordt. Zolang de motor van de Concord nog in reparatie is, zullen de bankwerkers hun spullen uit het nieuwe magazijn moeten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 5