Aanschaf PC's afdeling Correspondentie Profisat WF Planning en Capaciteitsbeheer pagina 6 WF-Nieuws In juni van dit jaar werd op de afdeling Correspondentie een computernetwerk geplaatst. Dit netwerk bestaat uit vijf PC's met één centraal geheugen, een zogenaamde fileserver. Voordat het netwerk geplaatst werd, zijn alle medewerksters van de afdeling Correspondentie en Hester de Haas van afdeling Rekeningen (waar ook een PC, gekoppeld aan het netwerk, geplaatst is) op cursus geweest bij Correct Business Electronics om te leren omgaan met het tekstverwerkingspakket Word Perfect 5.1. Op de afdeling Correspondentie werd al gewerkt met een tekstverwerkings systeem, namelijk met AES-tekst- verwerkers. Het spreekt dan ook voor zich, dat iedereen in het begin erg moest wennen aan de nieuwe computers, maar nu iedereen er goed mee om kan gaan, zijn we zeer enthousiast geworden. Word Perfect 5.1 is een uitgebreid tekst verwerkingspakket, waarmee erg veel mogelijk is. Doordat wij bij onze nieuwe apparatuur beschikken over laser printers, kunnen wij een hele mooie kwaliteit typewerk leveren, waarbij wij onder andere kunnen kiezen uit verschillende lettertypes. Een bijkomend voordeel is, dat wij nu gebruik maken van een systeem dat bij meerdere afdelingen binnen Wilton-Fijenoord wordt gebruikt. Hierdoor treden wij als bedrijf met een meer gelijkvormig gezicht naar buiten en bovendien is het mogelijk geworden om pieken in het aanbod van werk beter op te vangen. Gretha Valk In het WF-Nieuws nummer twee van juni 1991 hebben wij u geïnformeerd over de eerste aanzet 'auto matiseringsplan fase twee'. Dit plan omvat een vijftal projecten waarvoor een viertal werkgroepen in het leven is geroepen. Hoe is de stand van zaken met betrekking tot deze projecten? In dit nummer van het WF-Nieuws kunt u in een drietal artikelen lezen wat tot op heden de resultaten zijn van drie van de vijf projecten. In een volgend WF-Nieuws hopen wij verdere informatie te kunnen geven over de andere twee projecten. Bij Wilton-Fijenoord is in verband met de tweede fase automatisering een werk groep in het teven geroepen, die tot doel heeft een Plannings- en Capaciteits beheerssysteem op te zetten. Het Plannings- en Capaciteitsbeheer omvat het beheersen van de capaciteit van de binnen- en buitenafdelingen, die zijn geïdentificeerd als capaciteits groepen. De werkgroep bevindt zich nu in een stadium dat er een planningssysteem voor de computer geselecteerd moet worden. De planning zal bestaan uit drie niveaus, die onderling gekoppeld zijn, te weten: - Managementcapaciteitsplanning voor management en organisatie. Hierin wordt de benodigde en beschikbare capaciteit grafisch weergegeven. - Produktiecapaciteitsplanning voor bedrijfsleiding en eventueel management, voor het bepalen van levertijden en de behoefte aan in- of uitlenen van capaciteit. - Projectplanning voor bedrijfsbureau, projectmanagement en bedrijfs leiding. Voor het opzetten van de planning zal gebruik gemaakt moeten worden van de volgende invoer: - Beschikbare capaciteit volgens opgave van de verantwoordelijke afdelingsbazen. - Begroot aantal uren per deelorder en capaciteitsgroep volgens opgave van de afdeling begrotingen. - Begroot aantal uren voor elke deelorder per capaciteitsgroep voor meer- en minder werk volgens opgave van de calculators van het bedrijfsbureau. - Gerealiseerde uren ten behoeve van de voortgangsbewerking. De hierboven beschreven gegevens kunnen na invoer en verwerking in een planningssysteem de nodige rapportages verzorgen voor de diverse afdelingen. Deze rapportages kunnen vervolgens tijdens de WF-productie- vergaderingen en overlegvormen gebruikt worden, om tot een goede besluitvorming te komen. P. T. De Weerdt

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 6