Maritier musEr Project PC-privé Maritiem Museum Rotterdam Film/video-programma in de kerstvakantie in het Maritiem Museum te Rotterdam WF-Nieuws pagina 7 Op zon- en feestdagen 22, 26, 29 december 1991 en 5 januari 1992 worden in Maritiem Museum 'Prins Hendrik' te Rotterdam filmdagen gehouden. Het programma bestaat elk van de dagen uit zeer interessante en spectacu laire films, boeiend voor jong en oud. De vier dagen hebben verschillende thema's: 22 december Scheepsarcheologie 26 december Passagiers- en cruisevaart 29 december Scheepsrampen en 'Poseidon adventure' 5 januari Scheepswerven in Rotterdam en omgeving De programma's beginnen om twaalf uur en duren tot ongeveer vier uur. De films worden op grootbeeld-video, in de Kleine Aula van het museum getoond. Toegang is gratis op vertoon van een toegangsbewijs van het museum. Een greep uit het uitgebreide aanbod van de verschillende dagen: Tijdens het programma op öjanuari 1992 over 'Scheepswerven in Rotterdam en omgeving' worden onder andere een negen minuten durende film over de sluiting van de werf Fijenoord vertoond. Een oud-werknemer vertelt iets over de periode van vóór 1929, het jaar waarin de werf Fijenoord samenging met Wilton in Schiedam. Op het programma staat ook de (stomme) film 'Een spectaculair karwei' waarin getoond wordt hoe van de slooptanker VIBEX een honderdzesen twintig meter lang ponton gemaakt wordt. PUIKS HENDRIK Maritiem Museum 'Prins Hendrik', Leuvehaven 1, 3011 EA Rotterdam. Voor informatie en aanvragen van het complete programma: tel. 010-4132680 Intussen is de computercursus op ons bedrijf afgerond en wordt men nu in vele afdelingen van WF al een bolleboos in ROM's, RAM's, Bites en nog veel meer moeilijke kreten. Misschien is dit een begin voor een nieuwe loot aan de WF-verenigingen- boom: een WF-computerclub. Wie weet? Dat een computer een ingrijpend apparaat kan zijn, is in de maand oktober in vele gezinnen wel gebleken. Toen was namelijk de aflevering van de in het kader van het PC-privé-project bestelde computers aan de orde. Een groot aantal medewerkers liep al vanaf maart dit jaar, vaak door het jongere thuisfront aangespoord, te hopen op dit moment. Doordat het aantal zo groot was geworden, moest de aflevering van de computer gesplitst worden in vier afhaal- dagen gedurende die maand. Het Service Center had daarvoor een speciale afgeschutte ruimte in de Centrale Ontvangsthal afgestaan. Een leuke bijkomstigheid is dat deze hal, die voor de uit Taiwan afkomstige computers wordt benut, in voorgaande jaren werd gebruikt voor de benodigde onderdelen van de aan Taiwan geleverde onderzeeboten en patrouille vaartuigen. Een impressie van deze aflevering aan de eigenaren ziet u op de foto. Dat Wiltonners niet voor een gat te vangen zijn, hebben wij in deze periode ook weer kunnen merken. Door oorzaken, die buiten de schuld van de computerleverancier lagen, kon de door WF bestelde software, namelijk Word Perfect Executive, niet, zoals was afgesproken op de computers worden aangebracht en afgeleverd worden. Geen nood, dacht een groot deel van de nieuwe computerbezitters, dit lossen wij, zonder te wachten op de cursus, zelf wel op. Dat er zo af en toe een heel besturingssysteem, wat wel was aan gebracht, werd weggeblazen, mocht de pret niet drukken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 7