Gezien c Werkzaamheden aan boord van Derrick Barge 102 pagina 8 WF-Nieuws Bij aankomst aan boord werden eerst veiligheidsinstructies door een veilig heidsinspecteur gegeven, door middel van video, demonstratie van zwem vesten, overlevingspakken en sloepenrol. 's-Avonds, na voorzien te zijn van kleding, huisvesting en een stevige maaltijd, zijn we hard aan het werk gegaan. Zaterdagavond was het karwei geklaard en zondagmorgen vroeg draaiden beide kranen weer. De bemanning heeft zelf de demontage en montage van de haken verricht. Het ging niet altijd even gemakkelijk, want het was er nog slecht weer bij ook, maar de samenwerking, het overleg en de verzorging aan boord waren prima. Zondag 3 november, gingen we weer van boord, per helikopter naar Aberdeen en vandaar per lijntoestel naar Schiphol. Ze houden daar geen kostgangers aan boord zoals misschien sommige WF- mensen denken, 'karwei klaar wegwezen'. W. v. d. Wal en J. Nederlof Spoedklus: een oproep van Heeremac te Leiden. Op maandag 28 oktober twaalf uur ging de telefoon, daarna verliepen de gebeurtenissen zo snel, dat we om vier uur samen met de inspecteur van Heeremac al met een helikopter van Zestienhoven vertrokken en om vijf uur aan boord van het kraanschip DB 102 arriveerden. Dit kraanschip is nietzo'n kleintje, er staan twee kranen van elk zesduizend ton hefvermogen op. Deze waren pas getest op 6.600 ton elk, alvorens het zwaarste module te gaan plaatsen, dat ooit geplaatst is: elfduizend ton. Pas later, na de test, bleek dat de haken niet meer draaiden, deze waren vastgelopen op de onderwater afdichting. Na de schade opgenomen te hebben, besloten we dinsdag nog vier medewerkers met slijpapparatuur over te laten komen, die woensdagmiddag ook per helikopter via Aberdeen arriveerden. sioelia 'mo»*

Wilton Fijenoord Nieuws | 1991 | | pagina 8